
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi230 kcalFedt14 gSukker0,7 gProtein11 g
| Energi | 959 kJ / 230 kcal |
|---|---|
| Fedt | 14 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,1 g |
| Kulhydrat | 16 g |
| - heraf sukkerarter | 0,7 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 53,8%
- Kulhydrat
- 27,4%
- Protein
- 18,8%
IngredienserVis mereVis mindre
55% kødblanding (heraf 77% hakket kyllingebryst, 15% kyllingeskind, vand, salt), solsikkeolie, HVEDEMEL, majsmel, vand, DURUMHVEDESEMULJE, salt, HVEDEGLUTEN, modificeret majsstivelse, hævemidler (E450, E500, E341), dextrose, rapsolie.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kyllingenuggets · Nemlig1 kg64,50 kr64,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Dino kyllingenuggets · Nemlig400 g14,98 kr37,45 kr/kg
- Kyllingenuggets glutenfri · Bilka400 g19,95 kr49,87 kr/kg
- Kyllingenuggets · Føtex750 g29,00 kr38,67 kr/kg
- Dino kyllingenuggets · Føtex440 g29,00 kr65,91 kr/kg
- Kyllingepops · Føtex500 g29,00 kr58,00 kr/kg
- Kyllingenuggets stærkt krydret · Føtex0.6 kg29,00 kr48,33 kr/kg
- Halloweennuggets · Lidl400 g29,00 kr72,50 kr/kg
- Halloween Monsternuggets · Lidl420 g35,00 kr83,33 kr/kg
- Kyllingenuggets · Nemlig350 g35,00 kr100,00 kr/kg
- KYLLINGENUGGETS · REMA 1000600 g36,95 kr61,58 kr/kg
- Kyllingebryst Nuggets · MENY350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- Kyllingebryst Nuggets · Spar350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- ❄️Kyllingenuggets, Victors · Wolt Market800 g40,95 kr51,19 kr/kg
- Kyllingenuggets · Bilka750 g41,95 kr55,93 kr/kg
- Dino kyllingenuggets · Bilka440 g41,95 kr95,34 kr/kg
- Kyllingepops · Bilka500 g41,95 kr83,90 kr/kg
- Kyllingenuggets stærkt krydret · Bilka0.6 kg41,95 kr69,92 kr/kg
- Fz bistronne kyl.nuggets 750g stk 15 · Netto750 g41,95 kr55,93 kr/kg
- Kyllingenuggets · Netto500 g41,95 kr83,90 kr/kg
- Kyllingenuggets m. krydderi · Netto0.6 kg41,95 kr69,92 kr/kg
- Kyllingenuggets · Netto0.35 kg41,95 kr119,86 kr/kg
- Bistronne karaage stykker 350g ca10 · Netto350 g41,95 kr119,86 kr/kg
- Victors Nuggets · MENY800 g44,95 kr56,19 kr/kg
- Kyllinge Nuggets · Min Købmand800 g44,95 kr56,19 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kyllingenuggets hos Nemlig koster 64.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 27. juni 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 96 dage. Gennemsnitsprisen for Kyllingenuggets hos Nemlig er 59.34 kr og varierer fra 38.70 kr til 90.30 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 96 dage har Goma registreret prisdata for Kyllingenuggets hos Nemlig i 95 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 95 prisregistreringer har Kyllingenuggets været markeret som tilbud 23 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 96 dage kan vi se følgende mønstre: Kyllingenuggets har været på tilbud hos Nemlig i juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 26 dage mellem hver tilbudsperiode. Kyllingenuggets er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 25 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.