
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi498 kcalFedt24 gSukker57 gProtein3,4 g
| Energi | 2.080 kJ / 498 kcal |
|---|---|
| Fedt | 24 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 14 g |
| Kulhydrat | 63 g |
| - heraf sukkerarter | 57 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 3,4 g |
| Salt | 0,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 44,9%
- Kulhydrat
- 52,3%
- Protein
- 2,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Sukker, glukosesirup, kakaomasse, kakaosmør, vegetabilsk, fedt, (palme, shea), MÆLKEVALLEPULVER , SØDMÆLKSPULVER , HASSELNØDDER , sukret kondenseret, MÆLK , MÆLKEFEDT , emulgatorer ( SOJALECITIN , E476), lakridspulver, salt, aromaer, alkohol (Jamaica Rom), ethyl alkohol, stabilisator: invertase, mynteolie, anis olie. Kan indeholde spor af hvede , æg , jordnødder , mandler .
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- FYLDTE FAVORITTER · REMA 1000100 g27,00 kr270,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Ferrero Rocher · Bilka3 stk16,50 kr5,50 kr/stk
- Ferrero Rocher · Føtex3 stk17,50 kr5,83 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · MENY37.5 g17,95 kr478,67 kr/kg
- Ferrero Rocher 3 Stk · Min Købmand3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · Spar3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Kirsebær med hvid og mørk chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- Blåbær med hvid og lys chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- Nougathæle (mini) · Nemlig70 g27,25 kr389,29 kr/kg
- Aften Stunder · Bilka200 g30,16 kr150,80 kr/kg
- Spangsberg Hello Lovely · MENY39,95 kr
- Ferrero Rocher · Netto100 g39,95 kr399,50 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Ferrero Rocher · Bilka100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher · Føtex100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher 8 Stk · MENY100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Bilka150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Netto150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Fyldt chokolade, Ferrero Rocher · Wolt Market100 g49,50 kr495,00 kr/kg
- Hello Lovely · Bilka150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Hello Lovely · Føtex150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Fyldtechokolader · Føtex165 g55,00 kr333,33 kr/kg
- TIL DE SØDE ØJEBLIKKE · REMA 1000230 g58,95 kr256,30 kr/kg
- Merci Finest Selection blandede chokolader · Føtex250 g59,95 kr239,80 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
FYLDTE FAVORITTER hos REMA 1000 koster 27.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 614 dage. Gennemsnitsprisen for FYLDTE FAVORITTER hos REMA 1000 er 27.14 kr og varierer fra 27.00 kr til 27.34 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 614 dage har Goma registreret prisdata for FYLDTE FAVORITTER hos REMA 1000 i 550 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 90% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har FYLDTE FAVORITTER aldrig været markeret som tilbud hos REMA 1000.
FYLDTE FAVORITTER kan købes hos REMA 1000 til 27 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 54 alternativer tilgængelige på tværs af 10 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.