
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi603 kcalFedt42,7 gSukker39,9 gProtein8,2 g
| Energi | 2.506 kJ / 603 kcal |
|---|---|
| Fedt | 42,7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 14,1 g |
| Kulhydrat | 44,4 g |
| - heraf sukkerarter | 39,9 g |
| Protein | 8,2 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 64,6%
- Kulhydrat
- 29,9%
- Protein
- 5,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: MÆLKECHOKOLADE 30%(sukker, kakaosmør, kakaomasse, SKUMMETMÆLKSPULVER, koncentreret SMØR, emulgator: lecithiner (SOJA); vanillin), HASSELNØDDER (28,5%), sukker, palmeolie, HVEDEMEL, VALLEPULVER, fedtfattig kakao, emulgator: lecithiner (SOJA), hævemiddel (natriumhydrogenkarbonat), salt, vanillin. Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: ML, UW, SH, Soja, Glutenholdigt korn, Mælk, Nødder
Allergener
Laktose, Hvede (glutenholdigt korn), Hasselnød, Soya, Glutenholdigt korn, Mælk, Nødder
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Ferrero Rocher · Bilka3 stk16,50 kr5,50 kr/stk
- Ferrero Rocher · Føtex3 stk17,50 kr5,83 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · MENY37.5 g17,95 kr478,67 kr/kg
- Ferrero Rocher 3 Stk · Min Købmand3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · Spar3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- Kirsebær med hvid og mørk chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- Blåbær med hvid og lys chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- FYLDTE FAVORITTER · REMA 1000100 g27,00 kr270,00 kr/kg
- Nougathæle (mini) · Nemlig70 g27,25 kr389,29 kr/kg
- Aften Stunder · Bilka200 g30,16 kr150,80 kr/kg
- Spangsberg Hello Lovely · MENY39,95 kr
- Ferrero Rocher · Netto100 g39,95 kr399,50 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Ferrero Rocher · Bilka100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher · Føtex100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher 8 Stk · MENY100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Bilka150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Netto150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Fyldt chokolade, Ferrero Rocher · Wolt Market100 g49,50 kr495,00 kr/kg
- Hello Lovely · Bilka150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Hello Lovely · Føtex150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Fyldtechokolader · Føtex165 g55,00 kr333,33 kr/kg
- TIL DE SØDE ØJEBLIKKE · REMA 1000230 g58,95 kr256,30 kr/kg
- Merci Finest Selection blandede chokolader · Føtex250 g59,95 kr239,80 kr/kg
- 250 G · MENY250 g64,95 kr259,80 kr/kg
- Fyldtechokolader · Bilka165 g65,02 kr394,06 kr/kg
- Merci Finest Selection blandede chokolader · Bilka250 g65,07 kr260,28 kr/kg
- Merci · Nemlig250 g68,50 kr274,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ferrero Rocher 3 Stk hos MENY koster 17.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for Ferrero Rocher 3 Stk hos MENY er 16.65 kr og varierer fra 12.00 kr til 17.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for Ferrero Rocher 3 Stk hos MENY i 438 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Ferrero Rocher 3 Stk været markeret som tilbud 25 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 7% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 459 dage kan vi se følgende mønstre: Ferrero Rocher 3 Stk har været på tilbud hos MENY i februar, maj, juni, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 63 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 29 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.