
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi536 kcalFedt33 gSukker44 gProtein7,1 g
| Energi | 2.232 kJ / 536 kcal |
|---|---|
| Fedt | 33 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 15 g |
| Kulhydrat | 50 g |
| - heraf sukkerarter | 44 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 7,1 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 56,5%
- Kulhydrat
- 38,1%
- Protein
- 5,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Sukker/socker, kakaomasse*, kakaosmør/- smör *, MANDLER / MANDLAR , SØDMÆLKS -/ HELMELK -/ HELMJÖLKSPULVER , ristede HASSELNØDDER /- NØTTER /rostade HASSELNÖTTER , glukosesirup/-sirap, kokos, stabilisator/stabiliseringsmedel (sorbitol/sorbitoler), MÆLKEFEDT / MELKEFETT / MJÖLKFETT , blommer/plommer/plommon, MÆLKE -/ MELKESUKKER / MJÖLKSOCKER , FLØDE -/ KREM -/ GRÄDDPULVER , invertsukkersirup/invertsockersirap, sødet kondenseret/kondenserad MÆLK / MELK / MJÖLK ( MÆLK / MELK / MJÖLK , sukker/socker), emulgator/emulgeringsmedel (lecithin), vaniljeekstrakt/vaniljextrakt, hedvin/hetvin/likörvin (madeira, sherry), alkohol, fugtighedsbevarende middel/medel (invertase), konserveringsmidler/-medel (sorbinsyre/-syra, kaliumsorbat), orangeolie/apelsinolja, salt, aromaer/aromer, fortykningsmiddel/förtjockningsmedel (pektin), syre/syra (citronsyre/-syra/sitronsyre). Kan indeholde spor af pistacienødder / pistasjnøtter og valnødder /- nøtter . Kan innehålla spår av pistaschmandlar och valnötter . Mindst 33% kakaotørstof/-torrsubstans og mindst 23% mælke -/melkebestanddele/mjölkbeståndsdelar i mælkechokoladen/melkesjokoladen/mjölkchokladen. Mindst 46% kakaotørstof/-torrsubstans i den mørke chokolade/sjokolade/mörka chokladen. *Rainforest Alliance-certificeret/sertifisert/certifierad. www.ra.org
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- TIL DE SØDE ØJEBLIKKE · REMA 1000230 g58,95 kr256,30 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Ferrero Rocher · Bilka3 stk16,50 kr5,50 kr/stk
- Ferrero Rocher · Føtex3 stk17,50 kr5,83 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · MENY37.5 g17,95 kr478,67 kr/kg
- Ferrero Rocher 3 Stk · Min Købmand3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · Spar3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Kirsebær med hvid og mørk chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- Blåbær med hvid og lys chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- FYLDTE FAVORITTER · REMA 1000100 g27,00 kr270,00 kr/kg
- Nougathæle (mini) · Nemlig70 g27,25 kr389,29 kr/kg
- Aften Stunder · Bilka200 g30,16 kr150,80 kr/kg
- Spangsberg Hello Lovely · MENY39,95 kr
- Ferrero Rocher · Netto100 g39,95 kr399,50 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Ferrero Rocher · Bilka100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher · Føtex100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher 8 Stk · MENY100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Bilka150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Netto150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Fyldt chokolade, Ferrero Rocher · Wolt Market100 g49,50 kr495,00 kr/kg
- Hello Lovely · Bilka150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Hello Lovely · Føtex150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Fyldtechokolader · Føtex165 g55,00 kr333,33 kr/kg
- Merci Finest Selection blandede chokolader · Føtex250 g59,95 kr239,80 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
TIL DE SØDE ØJEBLIKKE hos REMA 1000 koster 58.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 614 dage. Gennemsnitsprisen for TIL DE SØDE ØJEBLIKKE hos REMA 1000 er 59.01 kr og varierer fra 55.00 kr til 59.19 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 614 dage har Goma registreret prisdata for TIL DE SØDE ØJEBLIKKE hos REMA 1000 i 577 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har TIL DE SØDE ØJEBLIKKE aldrig været markeret som tilbud hos REMA 1000.
TIL DE SØDE ØJEBLIKKE kan købes hos REMA 1000 til 59 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 54 alternativer tilgængelige på tværs af 10 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.