
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi603 kcalFedt42,7 gSukker39,9 gProtein8,2 g
| Energi | 2.506 kJ / 603 kcal |
|---|---|
| Fedt | 42,7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 14,1 g |
| Kulhydrat | 44,4 g |
| - heraf sukkerarter | 39,9 g |
| Protein | 8,2 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 64,6%
- Kulhydrat
- 29,9%
- Protein
- 5,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: MÆLKECHOKOLADE 30%(sukker, kakaosmør, kakaomasse, SKUMMETMÆLKSPULVER, koncentreret SMØR, emulgator: lecithiner (SOJA); vanillin), HASSELNØDDER (28,5%), sukker, palmeolie, HVEDEMEL, VALLEPULVER, fedtfattig kakao, emulgator: lecithiner (SOJA), hævemiddel (natriumhydrogenkarbonat), salt, vanillin.
Allergener
Laktose, Hvede (glutenholdigt korn), Hasselnød, Soya, Glutenholdigt korn, Mælk, Nødder
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Ferrero Rocher · Bilka3 stk16,50 kr5,50 kr/stk
- Ferrero Rocher · Føtex3 stk17,50 kr5,83 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · Min Købmand3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · MENY37.5 g17,95 kr478,67 kr/kg
- Ferrero Rocher 3 Stk · Spar3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- Kirsebær med hvid og mørk chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- Blåbær med hvid og lys chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- FYLDTE FAVORITTER · REMA 1000100 g27,00 kr270,00 kr/kg
- Nougathæle (mini) · Nemlig70 g27,25 kr389,29 kr/kg
- Aften Stunder · Bilka200 g30,16 kr150,80 kr/kg
- Spangsberg Hello Lovely · MENY39,95 kr
- Ferrero Rocher · Netto100 g39,95 kr399,50 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Ferrero Rocher · Bilka100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher · Føtex100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher 8 Stk · MENY100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Bilka150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Netto150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Fyldt chokolade, Ferrero Rocher · Wolt Market100 g49,50 kr495,00 kr/kg
- Hello Lovely · Bilka150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Hello Lovely · Føtex150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Fyldtechokolader · Føtex165 g55,00 kr333,33 kr/kg
- TIL DE SØDE ØJEBLIKKE · REMA 1000230 g58,95 kr256,30 kr/kg
- Merci Finest Selection blandede chokolader · Føtex250 g59,95 kr239,80 kr/kg
- 250 G · MENY250 g64,95 kr259,80 kr/kg
- Fyldtechokolader · Bilka165 g65,02 kr394,06 kr/kg
- Merci Finest Selection blandede chokolader · Bilka250 g65,07 kr260,28 kr/kg
- Merci · Nemlig250 g68,50 kr274,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ferrero Rocher 3 Stk hos Min Købmand koster 17.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 153 dage. Gennemsnitsprisen for Ferrero Rocher 3 Stk hos Min Købmand er 16.63 kr og varierer fra 12.00 kr til 17.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 153 dage har Goma registreret prisdata for Ferrero Rocher 3 Stk hos Min Købmand i 153 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 153 prisregistreringer har Ferrero Rocher 3 Stk været markeret som tilbud 30 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 20% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 153 dage kan vi se følgende mønstre: Ferrero Rocher 3 Stk har været på tilbud hos Min Købmand i maj, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 36 dage mellem hver tilbudsperiode. Ferrero Rocher 3 Stk er ofte på tilbud (20% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.