
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi562 kcalFedt36,3 gSukker47,9 gProtein7,4 g
| Energi | 2.340 kJ / 562 kcal |
|---|---|
| Fedt | 36,3 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 19,8 g |
| Kulhydrat | 49,7 g |
| - heraf sukkerarter | 47,9 g |
| Protein | 7,4 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 58,9%
- Kulhydrat
- 35,8%
- Protein
- 5,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: sukker, kakaosmør, kakaomasse, SØDMÆLKSpulver, vegetabilske fedtstoffer (palme, shea), HASSELNØDDER, MANDLER, FLØDEpulver, LAKTOSE, VALLEpulver (fra MÆLK), KÆRNEMÆLKSpulver, SMØRfedt, dektrose, SKUMMETMÆLKSspulver, fedtfattig kakao, emulgator lecithiner (SOJA), fruktose, glukosesirup, kaffe, invertsukkersirup, aromaer, salt. Alle sorter kan også indeholde betanddele far hasselnød, mandel, jordnød, andre nødder og æg. Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Soja, Mælk, Nødder, ML, SH, SA Kan indeholde: Æg, Jordnødder/peanuts Fri for: Glutenholdigt korn, Krebsdyr, Fisk, Selleri, Sennep, Sesamfrø, Bløddyr, Lupin
Allergener
Æg, Jordnædder/Peanuts, Soya, Mælk, Nødder, Laktose, Hasselnød, Mandler
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- 250 G · MENY250 g64,95 kr259,80 kr/kg
- Storck Merci Rød · Min Købmand250 g69,95 kr279,80 kr/kg
- Storck Merci Rød · Spar250 g69,95 kr279,80 kr/kg
- Merci Finest Selection, Storck · Wolt Market250 g71,50 kr286,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Ferrero Rocher · Bilka3 stk16,50 kr5,50 kr/stk
- Ferrero Rocher · Føtex3 stk17,50 kr5,83 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · MENY37.5 g17,95 kr478,67 kr/kg
- Ferrero Rocher 3 Stk · Min Købmand3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · Spar3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Kirsebær med hvid og mørk chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- Blåbær med hvid og lys chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- FYLDTE FAVORITTER · REMA 1000100 g27,00 kr270,00 kr/kg
- Nougathæle (mini) · Nemlig70 g27,25 kr389,29 kr/kg
- Aften Stunder · Bilka200 g30,16 kr150,80 kr/kg
- Spangsberg Hello Lovely · MENY39,95 kr
- Ferrero Rocher · Netto100 g39,95 kr399,50 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Ferrero Rocher · Bilka100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher · Føtex100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher 8 Stk · MENY100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Bilka150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Netto150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Fyldt chokolade, Ferrero Rocher · Wolt Market100 g49,50 kr495,00 kr/kg
- Hello Lovely · Bilka150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Hello Lovely · Føtex150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Fyldtechokolader · Føtex165 g55,00 kr333,33 kr/kg
- TIL DE SØDE ØJEBLIKKE · REMA 1000230 g58,95 kr256,30 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
250 G hos MENY koster 64.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for 250 G hos MENY er 66.90 kr og varierer fra 49.95 kr til 68.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for 250 G hos MENY i 421 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 92% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har 250 G været markeret som tilbud 14 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 4% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 459 dage kan vi se følgende mønstre: 250 G har været på tilbud hos MENY i februar og maj. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 64 dage mellem hver tilbudsperiode. 250 G er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 148 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.