
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi569 kcalFedt36 gSukker52 gProtein6,5 g
| Energi | 2.373 kJ / 569 kcal |
|---|---|
| Fedt | 36 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 16 g |
| Kulhydrat | 52 g |
| - heraf sukkerarter | 52 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 6,5 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 58,1%
- Kulhydrat
- 37,3%
- Protein
- 4,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Dessertchokolader. Sukker, kakaosmør*, ristede HASSELNØDDER, SØDMÆLKSPULVER, kakaomasse*, MÆLKESUKKER, emulgator (lecithin), vaniljeekstrakt, MÆLKefedt, naturlig aroma. Kan indeholde spor af andre nødder. Mindst 33% kakaotørstof og mindst 23% mælkebestanddele i mælkechokoladen. *Rainforest Alliance-certificeret. www.ra.org
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Ferrero Rocher · Bilka3 stk16,50 kr5,50 kr/stk
- Ferrero Rocher · Føtex3 stk17,50 kr5,83 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · MENY37.5 g17,95 kr478,67 kr/kg
- Ferrero Rocher 3 Stk · Min Købmand3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · Spar3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Kirsebær med hvid og mørk chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- Blåbær med hvid og lys chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- FYLDTE FAVORITTER · REMA 1000100 g27,00 kr270,00 kr/kg
- Nougathæle (mini) · Nemlig70 g27,25 kr389,29 kr/kg
- Aften Stunder · Bilka200 g30,16 kr150,80 kr/kg
- Spangsberg Hello Lovely · MENY39,95 kr
- Ferrero Rocher · Netto100 g39,95 kr399,50 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Ferrero Rocher · Bilka100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher · Føtex100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher 8 Stk · MENY100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Bilka150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Netto150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Fyldt chokolade, Ferrero Rocher · Wolt Market100 g49,50 kr495,00 kr/kg
- Hello Lovely · Bilka150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Hello Lovely · Føtex150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Fyldtechokolader · Føtex165 g55,00 kr333,33 kr/kg
- TIL DE SØDE ØJEBLIKKE · REMA 1000230 g58,95 kr256,30 kr/kg
- Merci Finest Selection blandede chokolader · Føtex250 g59,95 kr239,80 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Chokolade Treats hos Nemlig koster 41.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Chokolade Treats hos Nemlig er 38.68 kr og varierer fra 30.00 kr til 41.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Chokolade Treats hos Nemlig i 462 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Chokolade Treats været markeret som tilbud 43 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 12% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Chokolade Treats har været på tilbud hos Nemlig i februar, marts, april, juni, august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 61 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 26 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.