
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi477 kcalFedt22 gSukker52 gProtein3 g
| Energi | 477 kcal |
|---|---|
| Fedt | 22 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 12 g |
| Kulhydrat | 65 g |
| - heraf sukkerarter | 52 g |
| Protein | 3 g |
| Salt | 0,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 42,1%
- Kulhydrat
- 55,3%
- Protein
- 2,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: sukker, glukosesirup, kakaomasse, vegetabilske olier (palme, raps), vegetabilsk fedt (palme, shea, kokosnød, palme, palmekerne), sukret kondenseret MÆLK (MÆLK, sukker), kakaosmør, SKUMMETMÆLKSPULVER, JORDNØDDER, vand, VALLEPULVER (MÆLK), SØDMÆLKSPULVER, melasse, SMØR (MÆLK), helt hærdet kokosfedt, sukret kondenseret SKUMMETMÆLK (SKUMMETMÆLK, sukker), kandiseret frugt (melon, sukker, glukose-fruktosesirup, cherrytomat-koncentrat), invert sukkersirup, salt, aromaer, MÆLKEFEDT, HASSELNØDDER, karamelliseret sukker, Jamaica Rom, lakridspulver, emulgatorer (E322-SOJA, E476, E471, E322, E492), fedtfattigt kakaopulver, ÆGGEHVIDEPULVER, vandfrit MÆLKEFEDT, stabilisator (E1103), lakridsekstrakt, LAKTOSE (MÆLK), melasse, honning, surhedsregulerende middel (E330). Kan indeholde spor af: hvede, byg pistacienødder, valnødder, rug, pekannødder Den mørke chokolade indeholder mindst 38% kakaotørstof MÆLKECHOKOLADEN indeholder mindst 30% kakaotørstof.
Allergener
Hvede (glutenholdigt korn), Mælk, Soya, Hasselnød, Nødder, Glutenholdigt korn, Æg, Jordnædder/Peanuts, Laktose, Byg (glutenholdigt korn), Pistacienød, Valnød, Rug (glutenholdigt korn), Pekannød
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Spangsberg Hello Lovely · MENY39,95 kr
Lignende varer og andre varianter
- Ferrero Rocher · Bilka3 stk16,50 kr5,50 kr/stk
- Ferrero Rocher · Føtex3 stk17,50 kr5,83 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · MENY37.5 g17,95 kr478,67 kr/kg
- Ferrero Rocher 3 Stk · Min Købmand3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · Spar3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Kirsebær med hvid og mørk chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- Blåbær med hvid og lys chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- FYLDTE FAVORITTER · REMA 1000100 g27,00 kr270,00 kr/kg
- Nougathæle (mini) · Nemlig70 g27,25 kr389,29 kr/kg
- Aften Stunder · Bilka200 g30,16 kr150,80 kr/kg
- Ferrero Rocher · Netto100 g39,95 kr399,50 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Ferrero Rocher · Bilka100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher · Føtex100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher 8 Stk · MENY100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Bilka150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Netto150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Fyldt chokolade, Ferrero Rocher · Wolt Market100 g49,50 kr495,00 kr/kg
- Hello Lovely · Bilka150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Hello Lovely · Føtex150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Fyldtechokolader · Føtex165 g55,00 kr333,33 kr/kg
- TIL DE SØDE ØJEBLIKKE · REMA 1000230 g58,95 kr256,30 kr/kg
- Merci Finest Selection blandede chokolader · Føtex250 g59,95 kr239,80 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Spangsberg Hello Lovely hos MENY koster 39.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 6. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 88 dage. Gennemsnitsprisen for Spangsberg Hello Lovely hos MENY er 39.95 kr og varierer fra 39.95 kr til 39.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 88 dage har Goma registreret prisdata for Spangsberg Hello Lovely hos MENY i 86 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 86 prisregistreringer har Spangsberg Hello Lovely aldrig været markeret som tilbud hos MENY.
Spangsberg Hello Lovely kan købes hos MENY til 40 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 54 alternativer tilgængelige på tværs af 10 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.