
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi563 kcalFedt36,1 gSukker48,1 gProtein7,6 g
| Energi | 24.344 kJ / 563 kcal |
|---|---|
| Fedt | 36,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 19,7 g |
| Kulhydrat | 50 g |
| - heraf sukkerarter | 48,1 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 7,6 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 58,5%
- Kulhydrat
- 36%
- Protein
- 5,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Fyldte og ikke fyldte chokoladespecialiteter. Sukker, kakaosmør, kakaomasse, SØDMÆLKSPULVER, vegetabilsk fedt (palme, shea), HASSELNØDDER (3,8%), MANDLER (3,4%), FLØDEPULVER, SKUMMETMÆLKSPULVER, LAKTOSE, KÆRNEMÆLKSPULVER, SMØRFEDT, dextrose, fedtfattigt kakao, fruktose, emulgator (SOJAlecithiner), glukosesirup, invertsukkersirup, kaffe, aromaer, salt. Kan indeholde spor af æg, jordnødder og andre nødder.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Merci · Nemlig250 g68,50 kr274,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Ferrero Rocher · Bilka3 stk16,50 kr5,50 kr/stk
- Ferrero Rocher · Føtex3 stk17,50 kr5,83 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · MENY37.5 g17,95 kr478,67 kr/kg
- Ferrero Rocher 3 Stk · Min Købmand3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · Spar3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Kirsebær med hvid og mørk chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- Blåbær med hvid og lys chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- FYLDTE FAVORITTER · REMA 1000100 g27,00 kr270,00 kr/kg
- Nougathæle (mini) · Nemlig70 g27,25 kr389,29 kr/kg
- Aften Stunder · Bilka200 g30,16 kr150,80 kr/kg
- Spangsberg Hello Lovely · MENY39,95 kr
- Ferrero Rocher · Netto100 g39,95 kr399,50 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Ferrero Rocher · Bilka100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher · Føtex100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher 8 Stk · MENY100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Bilka150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Netto150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Fyldt chokolade, Ferrero Rocher · Wolt Market100 g49,50 kr495,00 kr/kg
- Hello Lovely · Bilka150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Hello Lovely · Føtex150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Fyldtechokolader · Føtex165 g55,00 kr333,33 kr/kg
- TIL DE SØDE ØJEBLIKKE · REMA 1000230 g58,95 kr256,30 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Merci hos Nemlig koster 68.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Merci hos Nemlig er 66.72 kr og varierer fra 62.95 kr til 74.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Merci hos Nemlig i 452 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Merci aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Merci kan købes hos Nemlig til 69 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 54 alternativer tilgængelige på tværs af 10 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.