Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi412 kcalFedt8,5 gSukker3,3 gProtein7,4 g
| Energi | 1.739 kJ / 412 kcal |
|---|---|
| Fedt | 8,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,8 g |
| Kulhydrat | 75 g |
| - heraf sukkerarter | 3,3 g |
| Kostfibre | 2,9 g |
| Protein | 7,4 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 18,8%
- Kulhydrat
- 73,9%
- Protein
- 7,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Majsgryn 86%, rapsolie, salt, paprikapulver 1,3%, vallepulver (fra maelk), sukker, aromaer (med rogaroma), logpulver, fruktose, tomatpulver, ostepulver (fra maelk), hcidlogspulver, surhedsregulerende middler: calciumphosphater, citronsyra, natriumphosphater,krydderier. Kan indeholde spor of soja.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Majskiks m. paprikasmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. paprikasmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Majskiks Sour Cream & Onion 120 g · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Majskiks Havsalt & Chiafrø 130 g · Løvbjerg130 g10,00 kr76,92 kr/kg
- Majskiks Paprika 120 g · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Netto104 g14,00 kr134,62 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Bilka104 g14,25 kr137,02 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Føtex104 g14,25 kr137,02 kr/kg
- Majskiks m. ostesmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. ostesmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Netto120 g17,00 kr141,67 kr/kg
- Majskiks m. BBQ · Nemlig30 g18,95 kr631,67 kr/kg
- Majskiks m. ost · Nemlig125 g27,25 kr218,00 kr/kg
- Majskiks m. chia og havsalt · Nemlig130 g27,25 kr209,62 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Nemlig125 g27,25 kr218,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Majskiks m. paprikasmag hos Bilka koster 15.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 535 dage. Gennemsnitsprisen for Majskiks m. paprikasmag hos Bilka er 16.37 kr og varierer fra 10.00 kr til 20.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 535 dage har Goma registreret prisdata for Majskiks m. paprikasmag hos Bilka i 522 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Majskiks m. paprikasmag været markeret som tilbud 157 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 43% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 535 dage kan vi se følgende mønstre: Majskiks m. paprikasmag har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 12 dage. Der går typisk 13 dage mellem hver tilbudsperiode. Majskiks m. paprikasmag er ofte på tilbud (43% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 50 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.