
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi446 kcalFedt16 gSukker5,5 gProtein7,1 g
| Energi | 1.875 kJ / 446 kcal |
|---|---|
| Fedt | 16 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,5 g |
| Kulhydrat | 67 g |
| - heraf sukkerarter | 5,5 g |
| Kostfibre | 3,2 g |
| Protein | 7,1 g |
| Salt | 0,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 32,7%
- Kulhydrat
- 60,9%
- Protein
- 6,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Majs 71,2 %, solsikkeolie 14,0 %, æblepulver 8,1 %, tomatpulver 2,2 %, røget paprikapulver 2,0 %, løgpulver 0,9 %, salt 0,6 %, kanelpulver 0,3 %, hvidløgspulver 0,3 %, gærekstrakt 0,3%, nellikepulver <0,1 %. Kan indeholde spor af: mælk, selleri.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Majskiks m. BBQ · Nemlig30 g18,95 kr631,67 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Majskiks Sour Cream & Onion 120 g · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Majskiks Havsalt & Chiafrø 130 g · Løvbjerg130 g10,00 kr76,92 kr/kg
- Majskiks Paprika 120 g · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Netto104 g14,00 kr134,62 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Bilka104 g14,25 kr137,02 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Føtex104 g14,25 kr137,02 kr/kg
- Majskiks m. paprikasmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. ostesmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. paprikasmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. ostesmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Netto120 g17,00 kr141,67 kr/kg
- Majskiks m. ost · Nemlig125 g27,25 kr218,00 kr/kg
- Majskiks m. chia og havsalt · Nemlig130 g27,25 kr209,62 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Nemlig125 g27,25 kr218,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Majskiks m. BBQ hos Nemlig koster 18.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 6. september 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 391 dage. Gennemsnitsprisen for Majskiks m. BBQ hos Nemlig er 16.99 kr og varierer fra 11.87 kr til 18.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 391 dage har Goma registreret prisdata for Majskiks m. BBQ hos Nemlig i 386 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Majskiks m. BBQ været markeret som tilbud 64 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 18% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 391 dage kan vi se følgende mønstre: Majskiks m. BBQ har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juli, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 29 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 82 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.