Netto
Fintons
Majskiks m. paprika
120 g
141,67 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi423 kcalFedt9 gSukker1,9 gProtein6,9 g
| Energi | 1.787 kJ / 423 kcal |
|---|---|
| Fedt | 9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,8 g |
| Kulhydrat | 78 g |
| - heraf sukkerarter | 1,9 g |
| Protein | 6,9 g |
| Salt | 1,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 19,3%
- Kulhydrat
- 74,2%
- Protein
- 6,6%
IngredienserVis mereVis mindre
86 % majsgryn, rapsolie, salt, 1,3 % stærk paprika, vallepulver (af MÆLK), sukker, paprikaaroma, røgaroma, løgpulver, fruktose, tomatpulver, ostepulver (OST, smeltesalt (E 339)), hvidløgspulver, surhedsregu- lerende midler (E 341, E 330, E 339), spidskommen, cayennepeber. Kan indeholde spor af SOJA.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Majskiks m. paprika · Netto120 g17,00 kr141,67 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Majskiks Sour Cream & Onion 120 g · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Majskiks Havsalt & Chiafrø 130 g · Løvbjerg130 g10,00 kr76,92 kr/kg
- Majskiks Paprika 120 g · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Netto104 g14,00 kr134,62 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Bilka104 g14,25 kr137,02 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Føtex104 g14,25 kr137,02 kr/kg
- Majskiks m. paprikasmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. ostesmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. paprikasmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. ostesmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. BBQ · Nemlig30 g18,95 kr631,67 kr/kg
- Majskiks m. ost · Nemlig125 g27,25 kr218,00 kr/kg
- Majskiks m. chia og havsalt · Nemlig130 g27,25 kr209,62 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Nemlig125 g27,25 kr218,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Majskiks m. paprika hos Netto koster 17.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Majskiks m. paprika hos Netto er 16.61 kr og varierer fra 10.00 kr til 17.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Majskiks m. paprika hos Netto i 515 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Majskiks m. paprika været markeret som tilbud 1 dag hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 0% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Majskiks m. paprika har været på tilbud hos Netto i juli. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 1 dag. Majskiks m. paprika er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 65 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto.