
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi383 kcalFedt3,2 gSukker2,2 gProtein8,5 g
| Energi | 1.618 kJ / 383 kcal |
|---|---|
| Fedt | 3,2 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,5 g |
| Kulhydrat | 76 g |
| - heraf sukkerarter | 2,2 g |
| Kostfibre | 8,1 g |
| Protein | 8,5 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 7,9%
- Kulhydrat
- 82,9%
- Protein
- 9,3%
IngredienserVis mereVis mindre
FRIGGS majskager chiafrø & havsalt er lavet af majs, chiafrø og lidt havsalt. Indeholder fuldkorn og er rige på fiber. Mais fuldkorn (59%), majsgryn (39%), chiafrø (Salvia hispanica) (1%), havsalt (1%). Kan indeholde spor af soja og sesamfrø.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Majskiks m. chia og havsalt · Nemlig130 g27,25 kr209,62 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Majskiks Sour Cream & Onion 120 g · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Majskiks Havsalt & Chiafrø 130 g · Løvbjerg130 g10,00 kr76,92 kr/kg
- Majskiks Paprika 120 g · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Netto104 g14,00 kr134,62 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Bilka104 g14,25 kr137,02 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Føtex104 g14,25 kr137,02 kr/kg
- Majskiks m. paprikasmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. ostesmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. paprikasmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. ostesmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Netto120 g17,00 kr141,67 kr/kg
- Majskiks m. BBQ · Nemlig30 g18,95 kr631,67 kr/kg
- Majskiks m. ost · Nemlig125 g27,25 kr218,00 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Nemlig125 g27,25 kr218,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Majskiks m. chia og havsalt hos Nemlig koster 27.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Majskiks m. chia og havsalt hos Nemlig er 24.47 kr og varierer fra 17.47 kr til 27.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Majskiks m. chia og havsalt hos Nemlig i 446 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Majskiks m. chia og havsalt været markeret som tilbud 74 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 20% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Majskiks m. chia og havsalt har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 27 dage mellem hver tilbudsperiode. Majskiks m. chia og havsalt er ofte på tilbud (20% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 33 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.