Føtex
Good Food
Majskiks m. ostesmag
120 g
Tilbuddet udløber torsdag
125,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi429 kcalFedt9,4 gSukker2,9 gProtein7,3 g
| Energi | 1.810 kJ / 429 kcal |
|---|---|
| Fedt | 9,4 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1 g |
| Kulhydrat | 76 g |
| - heraf sukkerarter | 2,9 g |
| Kostfibre | 1,1 g |
| Protein | 7,3 g |
| Salt | 1,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 20,2%
- Kulhydrat
- 72,8%
- Protein
- 7%
IngredienserVis mereVis mindre
Majsgryn 86 %, rapsolie, krydderblanding med ostesmag 7 % (vallepulver [af MÆLK], salt, laktose, OSTEpulver 8 % [OST, smeltesalt: natriumphosphater], sukker, SKUMMEMÆLKSPULVER, aroma, FLØDEpulver, surhedsregulerende middel: calciumphosphater, natriumphosphater maltodextrin, farve: paprikaekstrakt)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Majskiks m. ostesmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. ostesmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Majskiks Sour Cream & Onion 120 g · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Majskiks Havsalt & Chiafrø 130 g · Løvbjerg130 g10,00 kr76,92 kr/kg
- Majskiks Paprika 120 g · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Netto104 g14,00 kr134,62 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Bilka104 g14,25 kr137,02 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Føtex104 g14,25 kr137,02 kr/kg
- Majskiks m. paprikasmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. paprikasmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Netto120 g17,00 kr141,67 kr/kg
- Majskiks m. BBQ · Nemlig30 g18,95 kr631,67 kr/kg
- Majskiks m. ost · Nemlig125 g27,25 kr218,00 kr/kg
- Majskiks m. chia og havsalt · Nemlig130 g27,25 kr209,62 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Nemlig125 g27,25 kr218,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Majskiks m. ostesmag hos Føtex koster typisk 20.50 kr, men er lige nu på tilbud til 15.00 kr, hvilket giver en besparelse på 27%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Majskiks m. ostesmag hos Føtex er 17.10 kr og varierer fra 9.00 kr til 20.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Majskiks m. ostesmag hos Føtex i 511 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Majskiks m. ostesmag været markeret som tilbud 108 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 30% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Majskiks m. ostesmag har været på tilbud hos Føtex i februar, marts, april, maj, juni, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 12 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 30 dage mellem hver tilbudsperiode. Majskiks m. ostesmag er ofte på tilbud (30% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.