
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi420 kcalFedt15 gSukker4,2 gProtein7 g
| Energi | 1.750 kJ / 420 kcal |
|---|---|
| Fedt | 15 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,1 g |
| Kulhydrat | 62 g |
| - heraf sukkerarter | 4,2 g |
| Kostfibre | 1,1 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 4,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 32,8%
- Kulhydrat
- 60,3%
- Protein
- 6,8%
IngredienserVis mereVis mindre
FRIGGS majskager er laget af poppet majs og har den gode smag af pizza. Majs (78%), rapsolie, krydderiblanding (OSTEPULVER, vallepulver (fra MÆLK), salt, sukker tomatpulver, dekstrose, naturlig aroma, hvidløgspulver, oregano, basilikum, persille, krydderiekstrakt (paprika, sort peber), syre (sitronsyre), urteekstrakt (oregano, timian)). Kan indeholde spor af soja og sesamfrø.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Majskiks m. pizzasmag · Nemlig125 g27,25 kr218,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Majskiks Sour Cream & Onion 120 g · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Majskiks Havsalt & Chiafrø 130 g · Løvbjerg130 g10,00 kr76,92 kr/kg
- Majskiks Paprika 120 g · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Netto104 g14,00 kr134,62 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Bilka104 g14,25 kr137,02 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Føtex104 g14,25 kr137,02 kr/kg
- Majskiks m. paprikasmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. ostesmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Bilka120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. paprikasmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. ostesmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. pizzasmag · Føtex120 g15,00 kr125,00 kr/kg
- Majskiks m. paprika · Netto120 g17,00 kr141,67 kr/kg
- Majskiks m. BBQ · Nemlig30 g18,95 kr631,67 kr/kg
- Majskiks m. ost · Nemlig125 g27,25 kr218,00 kr/kg
- Majskiks m. chia og havsalt · Nemlig130 g27,25 kr209,62 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Majskiks m. pizzasmag hos Nemlig koster 27.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Majskiks m. pizzasmag hos Nemlig er 24.47 kr og varierer fra 17.47 kr til 27.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Majskiks m. pizzasmag hos Nemlig i 450 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Majskiks m. pizzasmag været markeret som tilbud 74 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 20% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Majskiks m. pizzasmag har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 27 dage mellem hver tilbudsperiode. Majskiks m. pizzasmag er ofte på tilbud (20% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 33 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.