Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi47 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0 g
| Energi | 196 kJ / 47 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, risflager (4,5 %), kuldioxid, HUMLE og gær
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Japanese Rice Lager · Bilka0.33 l27,00 kr81,82 kr/liter
- Japanese Rice Lager · Føtex0.33 l27,00 kr81,82 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- PRAGA DARK LAGER 50 CL DS 4,5% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- PRAGA DARK LAGER 50 CL DS 4,5% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- Corona Extra 4,5% · Spar33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Corona Extra · Bilka0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Singha lager · Bilka0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Nastro Azzuro · Bilka0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Corona Extra · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Singha lager · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Nastro Azzuro · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- CORONA EXTRA 33 CL FL 4,5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- STELLA ARTOIS 33 CL 5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- PERONI 33 CL FL 5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- CORONA EXTRA 33 CL FL 4,5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- STELLA ARTOIS 33 CL 5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- PERONI 33 CL FL 5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- ESTRELLA DAMM 5,4% · REMA 100033 cl12,95 kr39,24 kr/liter
- New York Lager øko · Bilka0.33 l12,95 kr39,24 kr/liter
- New York Lager øko · Føtex0.33 l12,95 kr39,24 kr/liter
- New York Lager øko. (dåse) · Nemlig0.33 l13,75 kr41,67 kr/liter
- Corona Extra · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- Stella Artois · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- SAN MIGUEL ESPECIEL 50 CL DS 5,4% · Kvickly50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- SAN MIGUEL ESPECIEL 50 CL DS 5,4% · SuperBrugsen50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- New York Lager dåse 5,2% øko. Nørrebro Bryghus · Wolt Market330 ml14,95 kr45,30 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Japanese Rice Lager hos Bilka koster 27.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 555 dage. Gennemsnitsprisen for Japanese Rice Lager hos Bilka er 27.00 kr og varierer fra 27.00 kr til 27.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 555 dage har Goma registreret prisdata for Japanese Rice Lager hos Bilka i 535 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Japanese Rice Lager været markeret som tilbud 19 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 5% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 555 dage kan vi se følgende mønstre: Japanese Rice Lager har været på tilbud hos Bilka i maj, juni og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 164 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 120 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.