
Spar
Ab Inbev Denmark
Corona Extra 4,5%
33 cl
Tilbuddet udløber i dag
30,30 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT, majs, humle.
Allergener
Glutenholdigt korn, Byg (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Corona Extra 4,5% · Spar33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- CORONA 4,5% · REMA 100033 cl15,59 kr47,24 kr/liter
- Corona Extra 4,5% · Wolt Market330 ml16,95 kr51,36 kr/liter
- Corona Extra 4,5% · MENY33 cl19,95 kr60,45 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- PRAGA DARK LAGER 50 CL DS 4,5% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- PRAGA DARK LAGER 50 CL DS 4,5% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- CORONA EXTRA 33 CL FL 4,5% · 365discount33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- SINGHA BEER 33 CL FL 5% · 365discount33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- PERONI 33 CL · 365discount33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Corona Extra · Bilka0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Singha lager · Bilka0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Nastro Azzuro · Bilka0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Corona Extra · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Singha lager · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Nastro Azzuro · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- CORONA EXTRA 33 CL FL 4,5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- STELLA ARTOIS 33 CL 5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- PERONI 33 CL FL 5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- CORONA EXTRA 33 CL FL 4,5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- STELLA ARTOIS 33 CL 5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- PERONI 33 CL FL 5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- ESTRELLA DAMM 5,4% · REMA 100033 cl12,95 kr39,24 kr/liter
- New York Lager øko · Bilka0.33 l12,95 kr39,24 kr/liter
- New York Lager øko · Føtex0.33 l12,95 kr39,24 kr/liter
- New York Lager øko. (dåse) · Nemlig0.33 l13,75 kr41,67 kr/liter
- Corona Extra · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- Stella Artois · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- SAN MIGUEL ESPECIEL 50 CL DS 5,4% · Kvickly50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Corona Extra 4,5% hos Spar koster typisk 19.95 kr, men er lige nu på tilbud til 10.00 kr, hvilket giver en besparelse på 50%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 20. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 438 dage. Gennemsnitsprisen for Corona Extra 4,5% hos Spar er 17.85 kr og varierer fra 10.00 kr til 19.04 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 438 dage har Goma registreret prisdata for Corona Extra 4,5% hos Spar i 339 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 77% af tiden. Ud af de 339 prisregistreringer har Corona Extra 4,5% været markeret som tilbud 21 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 6% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 438 dage kan vi se følgende mønstre: Corona Extra 4,5% har været på tilbud hos Spar i juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 211 dage mellem hver tilbudsperiode.