Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi475 kcalFedt50 gSukker1,7 gProtein0,5 g
| Energi | 1.986 kJ / 475 kcal |
|---|---|
| Fedt | 50 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,7 g |
| Kulhydrat | 4,5 g |
| - heraf sukkerarter | 1,7 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 1,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 95,7%
- Kulhydrat
- 3,8%
- Protein
- 0,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie 52 %, vand, eddike, modificeret stivelse, sukker, salt, naturlige aromaer (indeholder SENNEP), citronsaftkoncentrat, fortykningsmiddel (xanthangummi), antioxidant (E385), paprikaekstrakt, solsikkeolie.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mayo Plantebaseret · MENY250 ml20,00 kr80,00 kr/liter
- Plantebaseret mayonnaise · Bilka250 ml24,95 kr99,80 kr/liter
- Plantebaseret mayonnaise · Føtex250 ml24,95 kr99,80 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK MAYONNAISE 250 G · 365discount250 g10,00 kr40,00 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- SALAT MAYONNAISE FAST FOOD BÄHNCKE · 365discount380 g15,00 kr39,47 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Netto220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Plantebaseret mayonnaise hos Bilka koster 24.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 546 dage. Gennemsnitsprisen for Plantebaseret mayonnaise hos Bilka er 25.32 kr og varierer fra 15.00 kr til 30.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 546 dage har Goma registreret prisdata for Plantebaseret mayonnaise hos Bilka i 534 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Plantebaseret mayonnaise været markeret som tilbud 47 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 13% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 546 dage kan vi se følgende mønstre: Plantebaseret mayonnaise har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, marts, april, juli og august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 43 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 36 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka.