Føtex
Hellmann's
Plantebaseret mayonnaise
250 ml
99,80 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi475 kcalFedt50 gSukker1,7 gProtein0,5 g
| Energi | 1.986 kJ / 475 kcal |
|---|---|
| Fedt | 50 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,7 g |
| Kulhydrat | 4,5 g |
| - heraf sukkerarter | 1,7 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 1,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 95,7%
- Kulhydrat
- 3,8%
- Protein
- 0,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie 52 %, vand, eddike, modificeret stivelse, sukker, salt, naturlige aromaer (indeholder SENNEP), citronsaftkoncentrat, fortykningsmiddel (xanthangummi), antioxidant (E385), paprikaekstrakt, solsikkeolie.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mayo Plantebaseret · MENY250 ml20,00 kr80,00 kr/liter
- Plantebaseret mayonnaise · Føtex250 ml24,95 kr99,80 kr/liter
- Plantebaseret mayonnaise · Bilka250 ml24,95 kr99,80 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK MAYONNAISE 250 G · 365discount250 g10,00 kr40,00 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- SALAT MAYONNAISE FAST FOOD BÄHNCKE · 365discount380 g15,00 kr39,47 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Plantebaseret mayonnaise hos Føtex koster 24.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Plantebaseret mayonnaise hos Føtex er 27.88 kr og varierer fra 18.00 kr til 32.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Plantebaseret mayonnaise hos Føtex i 514 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Plantebaseret mayonnaise været markeret som tilbud 50 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 14% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Plantebaseret mayonnaise har været på tilbud hos Føtex i maj, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 17 dage. Der går typisk 44 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 21 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.