Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi329 kcalFedt25 gSukker0 gProtein25 g
| Energi | 1.376 kJ / 329 kcal |
|---|---|
| Fedt | 25 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 16 g |
| Kulhydrat | 1,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 25 g |
| Salt | 1,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 68%
- Kulhydrat
- 1,8%
- Protein
- 30,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Past. MÆLK, salt, syrningskultur, mikrobiel osteløbe. Skorpe: Ostevoks
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Skæreost mellemlagret 45+ · Føtex613 g52,00 kr84,83 kr/kg
- Them Guld 45+ Ml Ca · Min Købmand613 g55,00 kr89,72 kr/kg
- Skæreost mellemlagret 45+ · Bilka613 g79,95 kr130,42 kr/kg
- Them Guld 45+ Ml Ca · MENY613 g85,95 kr140,21 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Them Revet Ost 45+ Øko · Spar140 g14,00 kr100,00 kr/kg
- Ost i skiver 45+ · Føtex140 g17,00 kr121,43 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Føtex240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Ost i skiver 45+ · Bilka140 g19,95 kr142,50 kr/kg
- Svensø ost i skiver 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Vestbo ost i skiver mild 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- VESTBO OST · REMA 1000150 g21,95 kr146,33 kr/kg
- Klovborg Skiveost M 45+ · MENY240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · Min Købmand240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ M · Min Købmand240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Xl · Min Købmand200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Them Revet Ost 45+ Øko · MENY22,95 kr
- Fp Skiveost 45+ml 300 G · MENY300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Fp Skiveost 45+M 300 G · MENY300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Ost i skiver 45+ mellemlagret, First Price · Wolt Market300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Ost i skiver ML øko. · Nemlig200 g23,96 kr119,80 kr/kg
- Vestbo ost i skiver mild 45+ · Bilka150 g24,08 kr160,53 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Bilka150 g24,08 kr160,53 kr/kg
- Klovborg Svensøe Skive 45+ · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Klovborg Vestbo Skiver 45+ · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ Ml · Min Købmand300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ml 300 G · Spar300 g24,95 kr83,17 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Skæreost mellemlagret 45+ hos Bilka koster 79.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 20. januar 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 255 dage. Gennemsnitsprisen for Skæreost mellemlagret 45+ hos Bilka er 77.84 kr og varierer fra 50.00 kr til 79.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 255 dage har Goma registreret prisdata for Skæreost mellemlagret 45+ hos Bilka i 255 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 255 prisregistreringer har Skæreost mellemlagret 45+ været markeret som tilbud 13 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 5% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 255 dage kan vi se følgende mønstre: Skæreost mellemlagret 45+ har været på tilbud hos Bilka i maj. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 14 dage. Det er 141 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka.