Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi233 kcalFedt6,3 gSukker2 gProtein6,1 g
| Energi | 975 kJ / 233 kcal |
|---|---|
| Fedt | 6,3 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,8 g |
| Kulhydrat | 33 g |
| - heraf sukkerarter | 2 g |
| Kostfibre | 9,7 g |
| Protein | 6,1 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 26,6%
- Kulhydrat
- 61,9%
- Protein
- 11,5%
IngredienserVis mereVis mindre
35% FULDKORNSRUGMEL*, vand, 12% RUGKERNER*, 9% solsikkekerner*, sigtet RUGMEL*, BYGMALTEKSTRAKT*, salt tilsat jod, eddike*, rapsolie*, gær, solsikkeolie*, BYGMALTMEL*, surdejskultur*. *Økologisk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Solsikkerugbrød øko · Bilka600 g9,75 kr16,25 kr/kg
- Solsikkerugbrød øko · Føtex600 g9,75 kr16,25 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Solsikkerugbrød · Bilka500 g5,95 kr11,90 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Føtex500 g5,95 kr11,90 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Føtex500 g9,25 kr18,50 kr/kg
- Solsikkerugbrød øko · Netto600 g9,75 kr16,25 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Føtex950 g10,00 kr10,53 kr/kg
- Gestus Solsikkerugbrød · Spar500 g10,95 kr21,90 kr/kg
- Gestus Solsikkerugbrød · MENY500 g11,95 kr23,90 kr/kg
- Gestus Solsikkerugbrød · Min Købmand500 g11,95 kr23,90 kr/kg
- DG SOLSIKKERUGBRØD · 365discount950 g12,00 kr12,63 kr/kg
- DG SOLSIKKERUGBRØD 950G (8) · Brugsen950 g12,00 kr12,63 kr/kg
- Solsikkerugbrød Det Gode 475 g, Schulstad · Wolt Market475 g12,00 kr25,26 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Bilka475 g13,75 kr28,95 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Netto475 g13,75 kr28,95 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Netto750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Føtex475 g15,10 kr31,79 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Bilka950 g16,00 kr16,84 kr/kg
- Dgr 1/2 Solsikke Skivet · MENY475 g16,95 kr35,68 kr/kg
- Dg Solsikkerugbrød · Min Købmand475 g16,95 kr35,68 kr/kg
- Gb Solsikke Rugbrød Øko · Min Købmand600 g16,95 kr28,25 kr/kg
- Dgr 1/2 Solsikke Skivet · Spar475 g16,95 kr35,68 kr/kg
- Dg Solsikkerugbrød · Min Købmand950 g18,00 kr18,95 kr/kg
- Gb Solsikke Rugbrød Øko · Spar600 g18,00 kr30,00 kr/kg
- Gb Solsikke Rugbrød Øko · MENY600 g18,95 kr31,58 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Føtex1000 g19,00 kr19,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Solsikkerugbrød øko hos Bilka koster 9.75 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 27. januar 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 247 dage. Gennemsnitsprisen for Solsikkerugbrød øko hos Bilka er 9.75 kr og varierer fra 9.75 kr til 9.75 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 247 dage har Goma registreret prisdata for Solsikkerugbrød øko hos Bilka i 247 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 247 prisregistreringer har Solsikkerugbrød øko aldrig været markeret som tilbud hos Bilka.
Solsikkerugbrød øko kan købes hos Bilka til 10 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 37 alternativer tilgængelige på tværs af 11 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.