
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi222 kcalFedt3,8 gSukker2,5 gProtein6,8 g
| Energi | 935 kJ / 222 kcal |
|---|---|
| Fedt | 3,8 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,4 g |
| Kulhydrat | 36 g |
| - heraf sukkerarter | 2,5 g |
| Protein | 6,8 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 16,7%
- Kulhydrat
- 70,1%
- Protein
- 13,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Surdej (vand, RUGMEL*), vand, RUGMEL*, RUGKERNER*, HVEDEMEL, 5,5% solsikkekerner, HAVREFLAGER*, salt tilsat jod, sukkersirup, tørret surdej (RUGMEL*, surdejskultur), RUGFIBRE, BYGMALTEKSTRAKT, BYGMALTMEL*, gær, salt, eddike. *=fuldkorn.
Allergener
Glutenholdigt korn, Hvede (glutenholdigt korn), Byg (glutenholdigt korn), Havre (glutenholdigt korn), Rug (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gestus Solsikkerugbrød · Spar500 g10,95 kr21,90 kr/kg
- Gestus Solsikkerugbrød · MENY500 g11,95 kr23,90 kr/kg
- Gestus Solsikkerugbrød · Min Købmand500 g11,95 kr23,90 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Solsikkerugbrød · Bilka500 g5,95 kr11,90 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Føtex500 g5,95 kr11,90 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Føtex500 g9,25 kr18,50 kr/kg
- Solsikkerugbrød øko · Bilka600 g9,75 kr16,25 kr/kg
- Solsikkerugbrød øko · Føtex600 g9,75 kr16,25 kr/kg
- Solsikkerugbrød øko · Netto600 g9,75 kr16,25 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Føtex950 g10,00 kr10,53 kr/kg
- DG SOLSIKKERUGBRØD · 365discount950 g12,00 kr12,63 kr/kg
- DG SOLSIKKERUGBRØD 950G (8) · Brugsen950 g12,00 kr12,63 kr/kg
- Solsikkerugbrød Det Gode 475 g, Schulstad · Wolt Market475 g12,00 kr25,26 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Bilka475 g13,75 kr28,95 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Netto475 g13,75 kr28,95 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Netto750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Føtex475 g15,10 kr31,79 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Bilka950 g16,00 kr16,84 kr/kg
- Dgr 1/2 Solsikke Skivet · MENY475 g16,95 kr35,68 kr/kg
- Dg Solsikkerugbrød · Min Købmand475 g16,95 kr35,68 kr/kg
- Gb Solsikke Rugbrød Øko · Min Købmand600 g16,95 kr28,25 kr/kg
- Dgr 1/2 Solsikke Skivet · Spar475 g16,95 kr35,68 kr/kg
- Dg Solsikkerugbrød · Min Købmand950 g18,00 kr18,95 kr/kg
- Gb Solsikke Rugbrød Øko · Spar600 g18,00 kr30,00 kr/kg
- Gb Solsikke Rugbrød Øko · MENY600 g18,95 kr31,58 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Føtex1000 g19,00 kr19,00 kr/kg
- SOLSIKKERUGBRØD · REMA 1000750 g22,50 kr30,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gestus Solsikkerugbrød hos Spar koster 10.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Gestus Solsikkerugbrød hos Spar er 10.87 kr og varierer fra 9.95 kr til 11.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Gestus Solsikkerugbrød hos Spar i 453 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Gestus Solsikkerugbrød aldrig været markeret som tilbud hos Spar.
Gestus Solsikkerugbrød kan købes hos Spar til 11 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 37 alternativer tilgængelige på tværs af 11 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.