Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi69 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0,4 g
| Energi | 289 kJ / 69 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 3,1 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 88,6%
- Protein
- 11,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, glukosesirup, majs, humle.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Albani Giraf Beer · Bilka0.5 l17,50 kr35,00 kr/liter
- GIRAF BLACK 10% · REMA 100050 cl17,69 kr35,38 kr/liter
- Albani Giraf Beer · Føtex0.5 l19,25 kr38,50 kr/liter
- Giraf Black 10,0% · Spar50 cl20,50 kr41,00 kr/liter
- Giraf Black 10,0% · MENY50 cl24,50 kr49,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- PRAGA DARK LAGER 50 CL DS 4,5% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- PRAGA DARK LAGER 50 CL DS 4,5% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- Corona Extra 4,5% · Spar33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Corona Extra · Bilka0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Singha lager · Bilka0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Nastro Azzuro · Bilka0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Corona Extra · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Singha lager · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Nastro Azzuro · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- CORONA EXTRA 33 CL FL 4,5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- STELLA ARTOIS 33 CL 5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- PERONI 33 CL FL 5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- CORONA EXTRA 33 CL FL 4,5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- STELLA ARTOIS 33 CL 5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- PERONI 33 CL FL 5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- ESTRELLA DAMM 5,4% · REMA 100033 cl12,95 kr39,24 kr/liter
- New York Lager øko · Bilka0.33 l12,95 kr39,24 kr/liter
- New York Lager øko · Føtex0.33 l12,95 kr39,24 kr/liter
- New York Lager øko. (dåse) · Nemlig0.33 l13,75 kr41,67 kr/liter
- Corona Extra · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- Stella Artois · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- SAN MIGUEL ESPECIEL 50 CL DS 5,4% · Kvickly50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- SAN MIGUEL ESPECIEL 50 CL DS 5,4% · SuperBrugsen50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- New York Lager dåse 5,2% øko. Nørrebro Bryghus · Wolt Market330 ml14,95 kr45,30 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Albani Giraf Beer hos Bilka koster 17.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 555 dage. Gennemsnitsprisen for Albani Giraf Beer hos Bilka er 18.03 kr og varierer fra 12.00 kr til 19.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 555 dage har Goma registreret prisdata for Albani Giraf Beer hos Bilka i 522 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Albani Giraf Beer været markeret som tilbud 39 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 11% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 555 dage kan vi se følgende mønstre: Albani Giraf Beer har været på tilbud hos Bilka i maj, juni og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 14 dage. Der går typisk 91 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 106 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.