Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi682 kcalFedt75 gSukker1,3 gProtein1 g
| Energi | 2.852 kJ / 682 kcal |
|---|---|
| Fedt | 75 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,8 g |
| Kulhydrat | 1,3 g |
| - heraf sukkerarter | 1,3 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 98,7%
- Kulhydrat
- 0,8%
- Protein
- 0,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie 78%, ÆG/EGG¹ og ÆGGEBLOMME/EGGEPLOMME¹ 7,9 %, vand, eddike, sukker, salt, citronsaft-/sitronjuicekonsentrat, aromaer, antioxidant (E385), paprikaekstrakt, solsikkeolie. ¹Fra fritgående høns/Fra frittgående høner.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Hellmanns Real Mayo Tube · MENY430 ml20,00 kr46,51 kr/liter
- Hellmanns Real Mayo Tube · Spar430 ml20,00 kr46,51 kr/liter
- Ægte mayonnaise · Bilka430 ml34,00 kr79,07 kr/liter
- Ægte mayonnaise · Føtex430 ml35,00 kr81,40 kr/liter
- Real mayonnaise · Nemlig400 g41,95 kr104,88 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig0.43 l41,95 kr97,56 kr/liter
- Hellmanns Real Mayo Tube · Min Købmand430 ml48,95 kr113,84 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- HEINZ MAYONNAISE SQZY · 365discount215 g10,00 kr46,51 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- MAYONNAISE 375 G · 365discount375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ægte mayonnaise hos Bilka koster 34.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 16. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 565 dage. Gennemsnitsprisen for Ægte mayonnaise hos Bilka er 30.59 kr og varierer fra 18.00 kr til 47.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 565 dage har Goma registreret prisdata for Ægte mayonnaise hos Bilka i 524 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 93% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Ægte mayonnaise været markeret som tilbud 73 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 20% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 565 dage kan vi se følgende mønstre: Ægte mayonnaise har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, marts, april, juni, juli, august og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 34 dage mellem hver tilbudsperiode. Ægte mayonnaise er ofte på tilbud (20% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 50 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.