
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi682 kcalFedt75 gSukker1,3 gProtein1 g
| Energi | 2.852 kJ / 682 kcal |
|---|---|
| Fedt | 75 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,8 g |
| Kulhydrat | 1,3 g |
| - heraf sukkerarter | 1,3 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 98,7%
- Kulhydrat
- 0,8%
- Protein
- 0,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Rapsolie, ÆG/EGG¹ og ÆGGEBLOMME/EGGEPLOMME¹ 7,9 %, vand, eddike, sukker, salt, citronsaft-/sitronjuicekonsentrat, aromaer, antioxidant (E385), paprikaekstrakt. ¹Fra fritgående høns/Fra frittgående høner. Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Æg
Allergener
Æg
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Hellmanns Real Mayo Tube · MENY430 ml20,00 kr46,51 kr/liter
- Hellmanns Real Mayo Tube · Spar430 ml20,00 kr46,51 kr/liter
- Ægte mayonnaise · Bilka430 ml34,00 kr79,07 kr/liter
- Ægte mayonnaise · Føtex430 ml35,00 kr81,40 kr/liter
- Real mayonnaise · Nemlig400 g41,95 kr104,88 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig0.43 l41,95 kr97,56 kr/liter
- Hellmanns Real Mayo Tube · Min Købmand430 ml48,95 kr113,84 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- HEINZ MAYONNAISE SQZY · 365discount215 g10,00 kr46,51 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- MAYONNAISE 375 G · 365discount375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hellmanns Real Mayo Tube hos MENY koster 20.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for Hellmanns Real Mayo Tube hos MENY er 39.67 kr og varierer fra 18.00 kr til 49.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for Hellmanns Real Mayo Tube hos MENY i 300 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 65% af tiden. Ud af de 300 prisregistreringer har Hellmanns Real Mayo Tube været markeret som tilbud 88 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 29% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 459 dage kan vi se følgende mønstre: Hellmanns Real Mayo Tube har været på tilbud hos MENY i januar, februar, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 26 dage mellem hver tilbudsperiode. Hellmanns Real Mayo Tube er ofte på tilbud (29% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.