Føtex
Chocomel
Kakaomælk 2,7% fedt
1.2 l
25,04 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi87 kcalFedt2,7 gSukker12 gProtein3,3 g
| Energi | 365 kJ / 87 kcal |
|---|---|
| Fedt | 2,7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,8 g |
| Kulhydrat | 12 g |
| - heraf sukkerarter | 12 g |
| Protein | 3,3 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 28,4%
- Kulhydrat
- 56,1%
- Protein
- 15,4%
IngredienserVis mereVis mindre
MÆLK (2,5 % fedt),chocoladepulver 5,3 % (sucker,kakao¹), sukker, stabilisator(E407). ¹RainforestAllianceCertified.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kakaomælk 2,7% fedt · Føtex1.2 l30,05 kr25,04 kr/liter
- Kakaomælk 2,7% fedt · Bilka1.2 l30,25 kr25,21 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Gestus Kakaomælk · Spar200 ml3,40 kr17,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand4,95 kr
- Cocio Delight Uts · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- COCIO DELIGHT 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- COCIO CLASSIC 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Matilde Milkshake Cacao · Spar200 ml9,00 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaoskummetmælk · Min Købmand9,25 kr
- Gestus Kakaomælk · MENY1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- Kakaomælk · Nemlig1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- COOP KAKAO MÆLKEDRIK · 365discount1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- MATILDE KAKAOSKUMMETMÆLK 0,5% · Brugsen1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Bilka250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Føtex250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · MENY250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · Spar250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Mørk kakaomælk 1,6% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Wolt Market250 ml12,50 kr50,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kakaomælk 2,7% fedt hos Føtex koster 30.05 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Kakaomælk 2,7% fedt hos Føtex er 29.76 kr og varierer fra 25.00 kr til 30.05 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Kakaomælk 2,7% fedt hos Føtex i 513 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kakaomælk 2,7% fedt aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Kakaomælk 2,7% fedt kan købes hos Føtex til 30 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 71 alternativer tilgængelige på tværs af 11 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.