Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi87 kcalFedt2,7 gSukker12 gProtein3,3 g
| Energi | 365 kJ / 87 kcal |
|---|---|
| Fedt | 2,7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,8 g |
| Kulhydrat | 12 g |
| - heraf sukkerarter | 12 g |
| Protein | 3,3 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 28,4%
- Kulhydrat
- 56,1%
- Protein
- 15,4%
IngredienserVis mereVis mindre
MÆLK (2,5 % fedt),chocoladepulver 5,3 % (sucker,kakao¹), sukker, stabilisator(E407). ¹RainforestAllianceCertified.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kakaomælk 2,7% fedt · Føtex1.2 l30,05 kr25,04 kr/liter
- Kakaomælk 2,7% fedt · Bilka1.2 l30,25 kr25,21 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- KAKAOMÆLK · REMA 100020 cl3,33 kr16,65 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar200 ml3,40 kr17,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand4,95 kr
- Cocio Delight Uts · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- COCIO DELIGHT 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- COCIO CLASSIC 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Matilde Milkshake Cacao · Spar200 ml9,00 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaoskummetmælk · Min Købmand9,25 kr
- Gestus Kakaomælk · MENY1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- Kakaomælk · Nemlig1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- COOP KAKAO MÆLKEDRIK · 365discount1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- MATILDE KAKAOSKUMMETMÆLK 0,5% · Brugsen1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000250 ml10,09 kr40,36 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Bilka250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Føtex250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · MENY250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · Spar250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kakaomælk 2,7% fedt hos Bilka koster 30.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 554 dage. Gennemsnitsprisen for Kakaomælk 2,7% fedt hos Bilka er 29.78 kr og varierer fra 24.00 kr til 30.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 554 dage har Goma registreret prisdata for Kakaomælk 2,7% fedt hos Bilka i 534 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kakaomælk 2,7% fedt aldrig været markeret som tilbud hos Bilka.
Kakaomælk 2,7% fedt kan købes hos Bilka til 30 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 75 alternativer tilgængelige på tværs af 12 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.