Føtex
Them
Skæreost mellemlagret 45+
720 g
117,99 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi330 kcalFedt25 gSukker0 gProtein25 g
| Energi | 1.375 kJ / 330 kcal |
|---|---|
| Fedt | 25 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 16 g |
| Kulhydrat | 1,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 25 g |
| Salt | 1,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 68%
- Kulhydrat
- 1,8%
- Protein
- 30,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Past. MÆLK, salt, MÆLKEsyrekultur, microbiel osteløbe, konserveringsmiddel (kaliumnitrat). Skorpe: Ostevoks.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Skæreost mellemlagret 45+ · Føtex720 g84,95 kr117,99 kr/kg
- Skæreost mellemlagret 45+ · Bilka720 g84,95 kr117,99 kr/kg
- Skæreost mellemlagret 45+ · Netto720 g84,95 kr117,99 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Them Revet Ost 45+ Øko · Spar140 g14,00 kr100,00 kr/kg
- Ost i skiver 45+ · Føtex140 g17,00 kr121,43 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Føtex240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Ost i skiver 45+ · Bilka140 g19,95 kr142,50 kr/kg
- Svensø ost i skiver 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Vestbo ost i skiver mild 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- VESTBO OST · REMA 1000150 g21,95 kr146,33 kr/kg
- Klovborg Skiveost M 45+ · MENY240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · Min Købmand240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ M · Min Købmand240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Xl · Min Købmand200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Them Revet Ost 45+ Øko · MENY22,95 kr
- Fp Skiveost 45+ml 300 G · MENY300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Fp Skiveost 45+M 300 G · MENY300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Ost i skiver 45+ mellemlagret, First Price · Wolt Market300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Ost i skiver ML øko. · Nemlig200 g23,96 kr119,80 kr/kg
- Vestbo ost i skiver mild 45+ · Bilka150 g24,08 kr160,53 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Bilka150 g24,08 kr160,53 kr/kg
- Klovborg Svensøe Skive 45+ · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Klovborg Vestbo Skiver 45+ · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ Ml · Min Købmand300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ml 300 G · Spar300 g24,95 kr83,17 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Skæreost mellemlagret 45+ hos Føtex koster 84.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Skæreost mellemlagret 45+ hos Føtex er 83.49 kr og varierer fra 69.00 kr til 84.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Skæreost mellemlagret 45+ hos Føtex i 493 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Skæreost mellemlagret 45+ været markeret som tilbud 7 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Skæreost mellemlagret 45+ har været på tilbud hos Føtex i marts og august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 4 dage. Der går typisk 163 dage mellem hver tilbudsperiode. Skæreost mellemlagret 45+ er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 35 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.