Føtex
Kewpie
Mayonnaise
355 ml
154,79 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi694 kcalFedt74 gSukker1,8 gProtein1,9 g
| Energi | 2.857 kJ / 694 kcal |
|---|---|
| Fedt | 74 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 6,6 g |
| Kulhydrat | 4,1 g |
| - heraf sukkerarter | 1,8 g |
| Protein | 1,9 g |
| Salt | 2,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 96,5%
- Kulhydrat
- 2,4%
- Protein
- 1,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie (71%), ÆGGEBLOMME (15%), vand, destilleret eddike, salt, sukker, æble eddike, rødvins eddike, SENNEPspulver, aroma (SENNEP).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mayonnaise · Føtex355 ml54,95 kr154,79 kr/liter
- Mayonnaise · Bilka355 ml54,95 kr154,79 kr/liter
- Mayonnaise · Netto355 ml55,00 kr154,93 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- HEINZ MAYONNAISE SQZY · 365discount215 g10,00 kr46,51 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- MAYONNAISE 375 G · 365discount375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Mayonnaise hos Føtex koster 54.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 5. december 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 301 dage. Gennemsnitsprisen for Mayonnaise hos Føtex er 48.82 kr og varierer fra 40.00 kr til 54.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 301 dage har Goma registreret prisdata for Mayonnaise hos Føtex i 290 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 290 prisregistreringer har Mayonnaise været markeret som tilbud 48 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 17% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 301 dage kan vi se følgende mønstre: Mayonnaise har været på tilbud hos Føtex i januar, april, maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 53 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.