Netto
Kewpie
Mayonnaise
355 ml
154,93 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi694 kcalFedt74 gSukker1,8 gProtein1,9 g
| Energi | 2.857 kJ / 694 kcal |
|---|---|
| Fedt | 74 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 6,6 g |
| Kulhydrat | 4,1 g |
| - heraf sukkerarter | 1,8 g |
| Protein | 1,9 g |
| Salt | 2,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 96,5%
- Kulhydrat
- 2,4%
- Protein
- 1,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie (71%), ÆGGEBLOMME (15%), vand, destilleret eddike, salt, sukker, æble eddike, rødvins eddike, SENNEPspulver, aroma (SENNEP).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mayonnaise · Bilka355 ml54,95 kr154,79 kr/liter
- Mayonnaise · Føtex355 ml54,95 kr154,79 kr/liter
- Mayonnaise · Netto355 ml55,00 kr154,93 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- HEINZ MAYONNAISE SQZY · 365discount215 g10,00 kr46,51 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- MAYONNAISE 375 G · 365discount375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Mayonnaise hos Netto koster 55.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 14. april 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 171 dage. Gennemsnitsprisen for Mayonnaise hos Netto er 55.00 kr og varierer fra 55.00 kr til 55.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 171 dage har Goma registreret prisdata for Mayonnaise hos Netto i 170 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 170 prisregistreringer har Mayonnaise aldrig været markeret som tilbud hos Netto.
Mayonnaise kan købes hos Netto til 55 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 107 alternativer tilgængelige på tværs af 12 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.