Føtex
Kronenbourg 1664
Bière
3.96 l
26,52 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, HVEDE, glukosesirup og HUMLE.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- 1664 Bi‘re 4,5% 12X33 Cl · Spar396 cl75,00 kr18,94 kr/liter
- Bière · Bilka3.96 l99,00 kr25,00 kr/liter
- Bière · Føtex3.96 l105,00 kr26,52 kr/liter
- 1664 Biäre 4,5% 12X33 Cl · MENY396 cl105,00 kr26,52 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- 1866 Blanche · Føtex0.44 l7,00 kr15,91 kr/liter
- ROYAL BLANCHE 4,6% · REMA 100033 cl7,14 kr21,64 kr/liter
- Royal Blanche · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Blanche · Føtex0.33 l7,75 kr23,48 kr/liter
- PERLENBACHER Hvedeøl · Lidl500 ml7,95 kr15,90 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Netto0.44 l8,00 kr18,18 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Bilka0.44 l9,00 kr20,45 kr/liter
- 1664 5% · REMA 100033 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- 1664 BLANC 33 CL FL 5% · Brugsen33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Blanche · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blanche · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blanc · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · Kvickly50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · SuperBrugsen50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Bilka0.5 l15,00 kr30,00 kr/liter
- Blanc · Føtex0.33 l15,00 kr45,45 kr/liter
- WEISSBIER 5,4% · REMA 100050 cl15,41 kr30,82 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Føtex0.5 l16,95 kr33,90 kr/liter
- Paulaner Weissbier (dåse) · Nemlig0.5 l17,95 kr35,90 kr/liter
- WEISSBIER 5,3% · REMA 100050 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Bilka0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- Weissbier Naturtrüb 5,5%, Paulaner · Wolt Market500 ml18,95 kr37,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Bière hos Føtex koster 105.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. februar 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 240 dage. Gennemsnitsprisen for Bière hos Føtex er 92.69 kr og varierer fra 72.00 kr til 109.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 240 dage har Goma registreret prisdata for Bière hos Føtex i 243 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 243 prisregistreringer har Bière været markeret som tilbud 202 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 83% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 240 dage kan vi se følgende mønstre: Bière har været på tilbud hos Føtex i februar, marts, april, maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 23 dage. Der går typisk 6 dage mellem hver tilbudsperiode. Bière er ofte på tilbud (83% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.