Føtex
Coca Cola
Coca Cola Zero
1.98 l
16,16 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi0,3 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0 g
| Energi | 1,4 kJ / 0,3 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, kuldioxid, farvestof (E150d), surhedsregulerende middel (E338, E331), sødestof (aspartam, acesulfamkalium), naturlige aromaer (inkl. koffein). Indeholder en phenylalaninkilde.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Coca Cola Zero · Føtex1.98 l32,00 kr16,16 kr/liter
- Coca cola · Bilka1.98 l32,00 kr16,16 kr/liter
- Coca Cola Zero · Bilka1.98 l32,00 kr16,16 kr/liter
- Coca-Cola Zero (dåse) · Nemlig1.98 l35,70 kr18,03 kr/liter
- 🧊Coca Cola Zero 6-pak · Wolt Market1.98 l39,50 kr19,95 kr/liter
- Coca-cola Zero 6-pak · Min Købmand198 cl44,95 kr22,70 kr/liter
- Coca-cola Zero 6-pak · MENY198 stk45,00 kr0,23 kr/stk
- Coca-cola Zero 6-pak · Spar198 cl48,95 kr24,72 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- HARBOE COLA NUL SUKKER 2 L PET · 365discount2 l3,65 kr1,83 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola Light · MENY50 cl4,95 kr9,90 kr/liter
- Coca-Cola Zero (dåse) · Nemlig0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola Zero · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Harboe Cola Light 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Cola sukkerfri 2 L, Harboe · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Netto0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 0% Sugar · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola 0% Sugar Pl · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Pepsi Max · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Pepsi Max Lime Pet · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Pepsi Max Lemon · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- COCA-COLA ZERO SUGAR · 365discount1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Coca Cola Zero hos Føtex koster 32.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Coca Cola Zero hos Føtex er 36.69 kr og varierer fra 32.00 kr til 37.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Coca Cola Zero hos Føtex i 513 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Coca Cola Zero aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Coca Cola Zero kan købes hos Føtex til 32 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 175 alternativer tilgængelige på tværs af 13 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.