
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi61 kcalFedt0,5 gSukker9,9 gProtein3,8 g
| Energi | 258 kJ / 61 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,4 g |
| Kulhydrat | 10 g |
| - heraf sukkerarter | 9,9 g |
| Protein | 3,8 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 7,5%
- Kulhydrat
- 67%
- Protein
- 25,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: SKUMMETMÆLK 0,1% (93%), sukker (5%), fedtfattig kakao¹ (1,3%), emulgator (mono- og diglycerider af fedtsyrer af vegetabilsk oprindelse), stabilisatorer (carrageenan, guargummi). ¹Rainforest Alliance-certified. Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Mælk Fri for: Glutenholdigt korn, Krebsdyr, Æg, Fisk, Jordnødder/peanuts, Soja, Nødder, Selleri, Sennep, Sesamfrø, Svovldioxid og sulfitter, Lupin, Bløddyr, UN
Allergener
Mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- KAKAO SKUMMETMÆLK · REMA 10001 l9,95 kr9,95 kr/liter
- MATILDE KAKAOSKUMMETMÆLK 0,5% · Brugsen1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- Kakaoskummetmælk · Netto1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Kakaomælk 0,5% fedt · Bilka1 l12,00 kr12,00 kr/liter
- Kakaomælk 0,5% fedt · Føtex1 l12,00 kr12,00 kr/liter
- Kakaoskummetmælk 0,4% fedt · Bilka1 l12,95 kr12,95 kr/liter
- Kakaoskummetmælk 0,4% fedt · Føtex1 l12,95 kr12,95 kr/liter
- MATILDE KAKAO · REMA 10001 l21,79 kr21,79 kr/liter
- Kakaomælk 0,5% fedt · Netto1 l21,95 kr21,95 kr/liter
- Kakaomælk 0,5%, Matilde Original · Wolt Market1 l21,95 kr21,95 kr/liter
- Matilde Cacaosk 1 Ltr. · MENY1000 ml21,99 kr21,99 kr/liter
- Matilde Original · Min Købmand1 l22,95 kr22,95 kr/liter
- Matilde Cacaomælk Skummet · Spar1 l22,95 kr22,95 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- KAKAOMÆLK · REMA 100020 cl3,33 kr16,65 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar200 ml3,40 kr17,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand4,95 kr
- Cocio Delight Uts · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- COCIO DELIGHT 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- COCIO CLASSIC 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Matilde Milkshake Cacao · Spar200 ml9,00 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaoskummetmælk · Min Købmand9,25 kr
- Gestus Kakaomælk · MENY1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- Kakaomælk · Nemlig1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- COOP KAKAO MÆLKEDRIK · 365discount1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000250 ml10,09 kr40,36 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Bilka250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Føtex250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · MENY250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · Spar250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Mørk kakaomælk 1,6% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Matilde Cacaosk 1 Ltr. hos MENY koster 21.99 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 458 dage. Gennemsnitsprisen for Matilde Cacaosk 1 Ltr. hos MENY er 19.31 kr og varierer fra 7.95 kr til 21.99 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 458 dage har Goma registreret prisdata for Matilde Cacaosk 1 Ltr. hos MENY i 435 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Matilde Cacaosk 1 Ltr. været markeret som tilbud 177 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 48% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 458 dage kan vi se følgende mønstre: Matilde Cacaosk 1 Ltr. har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 16 dage. Der går typisk 20 dage mellem hver tilbudsperiode. Matilde Cacaosk 1 Ltr. er ofte på tilbud (48% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 22 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.