
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi72 kcalFedt1,6 gSukker10 gProtein3,6 g
| Energi | 303 kJ / 72 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,1 g |
| Kulhydrat | 10 g |
| - heraf sukkerarter | 10 g |
| Protein | 3,6 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 20,9%
- Kulhydrat
- 58,1%
- Protein
- 20,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: MÆLK med 1,6% mælkefedt, sukker, Fedtfattig kakao¹ 2,5%. ¹Rainforest Alliance Certified™. Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Mælk Fri for: Glutenholdigt korn, Krebsdyr, Æg, Fisk, Jordnødder/peanuts, Soja, Nødder, Selleri, Sennep, Sesamfrø, Svovldioxid og sulfitter, Lupin, Bløddyr, UN
Allergener
Mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mørk kakaomælk 1,6% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Mørk kakaomælk 1,6% fedt · Bilka0.6 l24,75 kr41,25 kr/liter
- Cocio Dark · MENY600 ml25,50 kr42,50 kr/liter
- Cocio Dark · Min Købmand60 cl25,50 kr42,50 kr/liter
- Cocio Dark · Spar60 cl25,95 kr43,25 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Gestus Kakaomælk · Spar200 ml3,40 kr17,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand4,95 kr
- Cocio Delight Uts · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- COCIO DELIGHT 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- COCIO CLASSIC 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Matilde Milkshake Cacao · Spar200 ml9,00 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaoskummetmælk · Min Købmand9,25 kr
- Gestus Kakaomælk · MENY1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- Kakaomælk · Nemlig1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- COOP KAKAO MÆLKEDRIK · 365discount1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- MATILDE KAKAOSKUMMETMÆLK 0,5% · Brugsen1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Bilka250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Føtex250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · MENY250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · Spar250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Wolt Market250 ml12,50 kr50,00 kr/liter
- Kakaomælk 0,9% fedt · Bilka500 ml13,95 kr27,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Cocio Dark hos MENY koster 25.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 14. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 445 dage. Gennemsnitsprisen for Cocio Dark hos MENY er 20.72 kr og varierer fra 10.00 kr til 26.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 445 dage har Goma registreret prisdata for Cocio Dark hos MENY i 402 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 90% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Cocio Dark været markeret som tilbud 97 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 27% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 445 dage kan vi se følgende mønstre: Cocio Dark har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, maj, juli, august, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 27 dage mellem hver tilbudsperiode. Cocio Dark er ofte på tilbud (27% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 15 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.