Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi72 kcalFedt1,6 gSukker10 gProtein3,6 g
| Energi | 303 kJ / 72 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,1 g |
| Kulhydrat | 10 g |
| - heraf sukkerarter | 10 g |
| Protein | 3,6 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 20,9%
- Kulhydrat
- 58,1%
- Protein
- 20,9%
IngredienserVis mereVis mindre
MÆLK med 1,6% mælkefedt, sukker, Fedtfattig kakao¹ 2,5%. ¹Rainforest Alliance Certified™.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mørk kakaomælk 1,6% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Mørk kakaomælk 1,6% fedt · Bilka0.6 l24,75 kr41,25 kr/liter
- Cocio Dark · MENY600 ml25,50 kr42,50 kr/liter
- Cocio Dark · Min Købmand60 cl25,50 kr42,50 kr/liter
- Cocio Dark · Spar60 cl25,95 kr43,25 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- KAKAOMÆLK · REMA 100020 cl3,33 kr16,65 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar200 ml3,40 kr17,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand4,95 kr
- Cocio Delight Uts · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- COCIO DELIGHT 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- COCIO CLASSIC 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Matilde Milkshake Cacao · Spar200 ml9,00 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaoskummetmælk · Min Købmand9,25 kr
- Gestus Kakaomælk · MENY1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- Kakaomælk · Nemlig1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- COOP KAKAO MÆLKEDRIK · 365discount1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- MATILDE KAKAOSKUMMETMÆLK 0,5% · Brugsen1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000250 ml10,09 kr40,36 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Bilka250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Føtex250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · MENY250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · Spar250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Mørk kakaomælk 1,6% fedt hos Bilka koster 24.75 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 559 dage. Gennemsnitsprisen for Mørk kakaomælk 1,6% fedt hos Bilka er 20.19 kr og varierer fra 9.00 kr til 24.75 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 559 dage har Goma registreret prisdata for Mørk kakaomælk 1,6% fedt hos Bilka i 518 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 93% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Mørk kakaomælk 1,6% fedt været markeret som tilbud 106 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 29% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 559 dage kan vi se følgende mønstre: Mørk kakaomælk 1,6% fedt har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, marts, maj, juni, juli, august, september og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 12 dage. Der går typisk 26 dage mellem hver tilbudsperiode. Mørk kakaomælk 1,6% fedt er ofte på tilbud (29% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 20 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka.