
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi414 kcalFedt39 gSukker13 gProtein0,9 g
| Energi | 1.732 kJ / 414 kcal |
|---|---|
| Fedt | 39 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,7 g |
| Kulhydrat | 14 g |
| - heraf sukkerarter | 13 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 85,5%
- Kulhydrat
- 13,6%
- Protein
- 0,9%
IngredienserVis mereVis mindre
INGREDIENSER: Rapsolie, vand, hvidkål 13%, sukker, blomkål 5%, past. ÆGGEBLOMME, eddike, syltet agurk 2% (agurk, eddike, salt, sukker), mod. stivelse, SENNEPSMEL, salt, krydderi, karry (krydderier, krydderiekstrakter, kartoffelstivelse, rapsolie, sukker). TILSAT: Konserveringsmidler (E202, E211), surhedsregulerende midler (E270, E262, E296), fortykningsmidler (E415, E412).
Allergener
Æg, Sennep
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- ORIGINAL REMOULADE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade, Graasten · Wolt Market150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Gråsten Remoulade · MENY150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- Graasten Remoulade · Min Købmand150 g21,95 kr146,33 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Remoulade, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Bilka400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Remoulade · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Bhncke Remoulade · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000230 g17,12 kr74,43 kr/kg
- Remoulade · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Grov Remoulade · Bilka250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Grov Remoulade · Føtex250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade øko. · Nemlig260 g19,35 kr74,42 kr/kg
- Remoulade øko · Bilka230 g19,95 kr86,74 kr/kg
- Remoulade øko · Føtex230 g19,95 kr86,74 kr/kg
- Remoulade Økologisk · Netto230 g19,95 kr86,74 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000800 g20,00 kr25,00 kr/kg
- Remoulade · Føtex375 g20,00 kr53,33 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Graasten Remoulade hos Min Købmand koster 21.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 153 dage. Gennemsnitsprisen for Graasten Remoulade hos Min Købmand er 20.19 kr og varierer fra 12.00 kr til 21.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 153 dage har Goma registreret prisdata for Graasten Remoulade hos Min Købmand i 153 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 153 prisregistreringer har Graasten Remoulade været markeret som tilbud 8 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 5% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 153 dage kan vi se følgende mønstre: Graasten Remoulade har været på tilbud hos Min Købmand i juli og august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det er 57 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand.