
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi177 kJFedt0 gSukker0,3 gProtein0,5 g
| Energi | 177 kJ |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 3 g |
| - heraf sukkerarter | 0,3 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 85,7%
- Protein
- 14,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT, HVEDE, glukosesirup, aromatisk karamel, aroma, humle, sød appelsinskal og koriander.
Allergener
Glutenholdigt korn, Hvede (glutenholdigt korn), Byg (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Blanc · Bilka0.5 l22,95 kr45,90 kr/liter
- Blanc · Føtex0.5 l22,95 kr45,90 kr/liter
- 1664 Blanc 5,0% · Spar50 cl24,95 kr49,90 kr/liter
- 1664 Kronenbourg Blanc 5% · MENY500 ml25,00 kr50,00 kr/liter
- 1664 Blanc 5,0% · Min Købmand50 cl26,95 kr53,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- 1866 Blanche · Føtex0.44 l7,00 kr15,91 kr/liter
- ROYAL BLANCHE 4,6% · REMA 100033 cl7,14 kr21,64 kr/liter
- Royal Blanche · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Blanche · Føtex0.33 l7,75 kr23,48 kr/liter
- PERLENBACHER Hvedeøl · Lidl500 ml7,95 kr15,90 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Netto0.44 l8,00 kr18,18 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Bilka0.44 l9,00 kr20,45 kr/liter
- 1664 5% · REMA 100033 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- 1664 BLANC 33 CL FL 5% · Brugsen33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Blanche · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blanche · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blanc · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · Kvickly50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · SuperBrugsen50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Bilka0.5 l15,00 kr30,00 kr/liter
- Blanc · Føtex0.33 l15,00 kr45,45 kr/liter
- WEISSBIER 5,4% · REMA 100050 cl15,41 kr30,82 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Føtex0.5 l16,95 kr33,90 kr/liter
- Paulaner Weissbier (dåse) · Nemlig0.5 l17,95 kr35,90 kr/liter
- WEISSBIER 5,3% · REMA 100050 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Bilka0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- Weissbier Naturtrüb 5,5%, Paulaner · Wolt Market500 ml18,95 kr37,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
1664 Blanc 5,0% hos Min Købmand koster 26.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 5. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 89 dage. Gennemsnitsprisen for 1664 Blanc 5,0% hos Min Købmand er 26.95 kr og varierer fra 26.95 kr til 26.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 89 dage har Goma registreret prisdata for 1664 Blanc 5,0% hos Min Købmand i 89 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 89 prisregistreringer har 1664 Blanc 5,0% aldrig været markeret som tilbud hos Min Købmand.
1664 Blanc 5,0% kan købes hos Min Købmand til 27 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 96 alternativer tilgængelige på tværs af 13 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.