Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi42 kcalFedt0 gSukker0,3 gProtein0,5 g
| Energi | 177 kJ / 42 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 3 g |
| - heraf sukkerarter | 0,3 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 85,7%
- Protein
- 14,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, HVEDE, glukosesirup, aromatisk karamel, aroma, HUMLE, sød APPELSINSKAL og koriander.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Blanc · Netto0.5 l21,95 kr43,90 kr/liter
- Blanc · Bilka0.5 l22,95 kr45,90 kr/liter
- Blanc · Føtex0.5 l22,95 kr45,90 kr/liter
- 1664 Blanc 5,0% · Spar50 cl24,95 kr49,90 kr/liter
- 1664 Kronenbourg Blanc 5% · MENY500 ml25,00 kr50,00 kr/liter
- 1664 Blanc 5,0% · Min Købmand50 cl26,95 kr53,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- 1866 Blanche · Føtex0.44 l7,00 kr15,91 kr/liter
- ROYAL BLANCHE 4,6% · REMA 100033 cl7,14 kr21,64 kr/liter
- Royal Blanche · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Blanche · Føtex0.33 l7,75 kr23,48 kr/liter
- PERLENBACHER Hvedeøl · Lidl500 ml7,95 kr15,90 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Netto0.44 l8,00 kr18,18 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Bilka0.44 l9,00 kr20,45 kr/liter
- 1664 BLANC 33 CL FL 5% · Brugsen33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Blanche · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blanche · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- 1664 5% · REMA 100033 cl14,00 kr42,42 kr/liter
- Blanc · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · Kvickly50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · SuperBrugsen50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Bilka0.5 l15,00 kr30,00 kr/liter
- Blanc · Føtex0.33 l15,00 kr45,45 kr/liter
- WEISSBIER 5,4% · REMA 100050 cl15,41 kr30,82 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Føtex0.5 l16,95 kr33,90 kr/liter
- Paulaner Weissbier (dåse) · Nemlig0.5 l17,95 kr35,90 kr/liter
- WEISSBIER 5,3% · REMA 100050 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Bilka0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- Weissbier Naturtrüb 5,5%, Paulaner · Wolt Market500 ml18,95 kr37,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Blanc hos Bilka koster 22.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 554 dage. Gennemsnitsprisen for Blanc hos Bilka er 22.18 kr og varierer fra 22.00 kr til 22.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 554 dage har Goma registreret prisdata for Blanc hos Bilka i 534 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Blanc aldrig været markeret som tilbud hos Bilka.
Blanc kan købes hos Bilka til 23 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 97 alternativer tilgængelige på tværs af 13 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.