
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi29 kcalFedt0 gSukker2,4 gProtein0 g
| Energi | 121 kJ / 29 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 2,4 g |
| - heraf sukkerarter | 2,4 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Æblecider øko. (5%) · Nemlig0.75 l73,50 kr98,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COOP SWEETER THAN YOUR EX SPORT 25 CL 4% · Kvickly25 cl8,00 kr32,00 kr/liter
- COOP ENJOY BEFORE FLOOR LEMON 25 CL 4% · Kvickly25 cl8,00 kr32,00 kr/liter
- COOP SWEETER THAN YOUR EX SPORT 25 CL 4% · SuperBrugsen25 cl8,00 kr32,00 kr/liter
- COOP ENJOY BEFORE FLOOR LEMON 25 CL 4% · SuperBrugsen25 cl8,00 kr32,00 kr/liter
- SOMERSBY APPLE 33 CL DS 4,5% · Brugsen33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Breezer Pink Grapefruit · Spar275 ml10,00 kr36,36 kr/liter
- SOMERSBY APPLE 33 CL DS 4,5% · 365discount33 cl13,00 kr39,39 kr/liter
- SOMERSBY CIDER 4,5% · REMA 100033 cl14,50 kr43,94 kr/liter
- SHAKER Sport Pink (4%) · Nemlig0.275 l15,08 kr54,84 kr/liter
- Royal Club Gin & Grapefruit · Nemlig0.33 l15,95 kr48,33 kr/liter
- Cider m. æble · Bilka0.33 l16,50 kr50,00 kr/liter
- Cider m. æble · Føtex0.33 l16,50 kr50,00 kr/liter
- Breezer m. pink grapefrugt · Bilka0.28 l18,00 kr64,29 kr/liter
- Cider m. rød appelsin · Bilka0.33 l18,00 kr54,55 kr/liter
- Breezer m. pink grapefrugt · Føtex0.28 l18,00 kr64,29 kr/liter
- Cider m. rød appelsin · Føtex0.33 l18,00 kr54,55 kr/liter
- Cider m. hindbær- og limesmag · Bilka0.33 l18,95 kr57,42 kr/liter
- Cider m. brombær · Bilka0.33 l18,95 kr57,42 kr/liter
- Cider m. hyldeblomst og lime · Bilka0.33 l18,95 kr57,42 kr/liter
- Cider m. hindbær- og limesmag · Føtex0.33 l18,95 kr57,42 kr/liter
- Cider m. brombær · Føtex0.33 l18,95 kr57,42 kr/liter
- Cider m. hyldeblomst og lime · Føtex0.33 l18,95 kr57,42 kr/liter
- Breezer Pink Grapefruit · MENY275 ml19,95 kr72,55 kr/liter
- Shaker Sport Blue 4,0% · Min Købmand275 ml19,95 kr72,55 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Æblecider øko. (5%) hos Nemlig koster 73.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Æblecider øko. (5%) hos Nemlig er 68.44 kr og varierer fra 47.50 kr til 73.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Æblecider øko. (5%) hos Nemlig i 386 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 82% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Æblecider øko. (5%) været markeret som tilbud 1 dag hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 0% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Æblecider øko. (5%) har været på tilbud hos Nemlig i august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 1 dag. Æblecider øko. (5%) er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 401 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.