
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi192 kcalFedt0,5 gSukker42 gProtein0,7 g
| Energi | 812 kJ / 192 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 45 g |
| - heraf sukkerarter | 42 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 2,4%
- Kulhydrat
- 96,1%
- Protein
- 1,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Hindbær*, sukker*, vand, geleringsmiddel (pektin), citronsaftkoncentrat*, surhedsregulerende middel (tricalcium citrat). *Økologisk. Fremstillet af 50 g frugt pr. 100 g.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- HINDBÆRMARMELADE · REMA 1000265 g16,75 kr63,21 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko. · Nemlig275 g17,38 kr63,20 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko. · Nemlig290 g48,25 kr166,38 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- COOP HINDBÆR MARMELADE 400 G · 365discount400 g12,00 kr30,00 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Bilka340 g14,95 kr43,97 kr/kg
- Bellafonde hindbærmarmelade 340g · Netto340 g14,95 kr43,97 kr/kg
- HINDBÆRMARMELADE · REMA 1000400 g15,95 kr39,87 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig400 g15,95 kr39,87 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko · Netto275 g17,95 kr65,27 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko · Føtex275 g19,95 kr72,55 kr/kg
- MÜHLHÄUSER Hindbærmarmelade · Lidl390 g20,00 kr51,28 kr/kg
- HINDBÆRMARMELADE SKÆLSKØR, FAMILY SIZE · Løvbjerg550 g20,00 kr36,36 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko. Grøn Balance · Wolt Market265 g21,50 kr81,13 kr/kg
- HINDBÆRMARMELADE · REMA 1000415 g23,31 kr56,17 kr/kg
- Hindbærmarmelade u. tilsat sukker · Bilka285 g23,95 kr84,04 kr/kg
- Hindbærmarmelade u. tilsat sukker · Føtex285 g25,00 kr87,72 kr/kg
- Hindbærmarmelade p. flaske, Den Gamle Fabrik · Wolt Market390 g25,00 kr64,10 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Bilka270 g26,40 kr97,78 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Føtex270 g26,40 kr97,78 kr/kg
- Gb Marmelade Hindbær Øko · MENY26,95 kr
- Gb Marmelade Hindbær Øko · Min Købmand265 g26,95 kr101,70 kr/kg
- Easis Marmelade Hindbær · MENY285 g29,95 kr105,09 kr/kg
- Easis Marmelade Hindbær · Spar285 g29,95 kr105,09 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Bilka420 g32,00 kr76,19 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig390 g34,75 kr89,10 kr/kg
- Dgf Hindbærmarmelade · MENY35,95 kr
- Hindbærmarmelade øko. · Nemlig270 g37,75 kr139,81 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hindbærmarmelade øko. hos Nemlig koster 17.38 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Hindbærmarmelade øko. hos Nemlig er 16.40 kr og varierer fra 14.95 kr til 17.38 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Hindbærmarmelade øko. hos Nemlig i 442 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Hindbærmarmelade øko. været markeret som tilbud 1 dag hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 0% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Hindbærmarmelade øko. har været på tilbud hos Nemlig i november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 1 dag. Hindbærmarmelade øko. er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 318 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.