Føtex
Salling
Hindbærmarmelade øko
275 g
72,55 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi180 kcalFedt0,2 gSukker42 gProtein0,7 g
| Energi | 763 kJ / 180 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,2 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 42 g |
| - heraf sukkerarter | 42 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 1%
- Kulhydrat
- 97,3%
- Protein
- 1,6%
IngredienserVis mereVis mindre
50 % hindbær*, sukker*, vand, geleringsmiddel (E 440), surhedsregulerende middel (E 330, E 333). * = Økologisk. Fremstillet af 50 g frugt pr. 100 g.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Hindbærmarmelade øko · Bilka275 g18,95 kr68,91 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko · Føtex275 g19,95 kr72,55 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- COOP HINDBÆR MARMELADE 400 G · 365discount400 g12,00 kr30,00 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Bilka340 g14,95 kr43,97 kr/kg
- Bellafonde hindbærmarmelade 340g · Netto340 g14,95 kr43,97 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig400 g15,95 kr39,87 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko. · Nemlig275 g17,38 kr63,20 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko · Netto275 g17,95 kr65,27 kr/kg
- MÜHLHÄUSER Hindbærmarmelade · Lidl390 g20,00 kr51,28 kr/kg
- HINDBÆRMARMELADE SKÆLSKØR, FAMILY SIZE · Løvbjerg550 g20,00 kr36,36 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko. Grøn Balance · Wolt Market265 g21,50 kr81,13 kr/kg
- Hindbærmarmelade u. tilsat sukker · Bilka285 g23,95 kr84,04 kr/kg
- Hindbærmarmelade u. tilsat sukker · Føtex285 g25,00 kr87,72 kr/kg
- Hindbærmarmelade p. flaske, Den Gamle Fabrik · Wolt Market390 g25,00 kr64,10 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Bilka270 g26,40 kr97,78 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Føtex270 g26,40 kr97,78 kr/kg
- Gb Marmelade Hindbær Øko · MENY26,95 kr
- Gb Marmelade Hindbær Øko · Min Købmand265 g26,95 kr101,70 kr/kg
- Easis Marmelade Hindbær · MENY285 g29,95 kr105,09 kr/kg
- Easis Marmelade Hindbær · Spar285 g29,95 kr105,09 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Bilka420 g32,00 kr76,19 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig390 g34,75 kr89,10 kr/kg
- Dgf Hindbærmarmelade · MENY35,95 kr
- Hindbærmarmelade øko. · Nemlig270 g37,75 kr139,81 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig340 g38,95 kr114,56 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig320 g42,46 kr132,69 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hindbærmarmelade øko hos Føtex koster 19.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 23. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 436 dage. Gennemsnitsprisen for Hindbærmarmelade øko hos Føtex er 18.30 kr og varierer fra 16.95 kr til 19.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 436 dage har Goma registreret prisdata for Hindbærmarmelade øko hos Føtex i 430 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Hindbærmarmelade øko været markeret som tilbud 1 dag hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 0% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 436 dage kan vi se følgende mønstre: Hindbærmarmelade øko har været på tilbud hos Føtex i juni. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 1 dag. Hindbærmarmelade øko er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 105 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex.