
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi32 kcalFedt0,5 gSukker3,1 gProtein0,5 g
| Energi | 134 kJ / 32 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 5,8 g |
| - heraf sukkerarter | 3,1 g |
| Kostfibre | 2,2 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 15,2%
- Kulhydrat
- 78,1%
- Protein
- 6,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Hindbær (45%), vand, aroniasaft (fra koncentrat), fortykningsmiddel (pektin), surheds-regulerende middel (citronsyre), konserveringsmiddel (kaliumsorbat), sødestoffer (acesulfamkalium, sucralose).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Hindbærmarmelade u. tilsat sukker · Bilka285 g23,95 kr84,04 kr/kg
- Hindbærmarmelade u. tilsat sukker · Føtex285 g25,00 kr87,72 kr/kg
- Easis Marmelade Hindbær · Spar285 g29,95 kr105,09 kr/kg
- Easis Marmelade Hindbær · MENY285 g29,95 kr105,09 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig285 g41,95 kr147,19 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- COOP HINDBÆR MARMELADE 400 G · 365discount400 g12,00 kr30,00 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Bilka340 g14,95 kr43,97 kr/kg
- Bellafonde hindbærmarmelade 340g · Netto340 g14,95 kr43,97 kr/kg
- HINDBÆRMARMELADE · REMA 1000400 g15,95 kr39,87 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig400 g15,95 kr39,87 kr/kg
- HINDBÆRMARMELADE · REMA 1000265 g16,75 kr63,21 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko. · Nemlig275 g17,38 kr63,20 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko · Netto275 g17,95 kr65,27 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko · Føtex275 g19,95 kr72,55 kr/kg
- MÜHLHÄUSER Hindbærmarmelade · Lidl390 g20,00 kr51,28 kr/kg
- HINDBÆRMARMELADE SKÆLSKØR, FAMILY SIZE · Løvbjerg550 g20,00 kr36,36 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko. Grøn Balance · Wolt Market265 g21,50 kr81,13 kr/kg
- HINDBÆRMARMELADE · REMA 1000415 g23,31 kr56,17 kr/kg
- Hindbærmarmelade p. flaske, Den Gamle Fabrik · Wolt Market390 g25,00 kr64,10 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Bilka270 g26,40 kr97,78 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Føtex270 g26,40 kr97,78 kr/kg
- Gb Marmelade Hindbær Øko · MENY26,95 kr
- Gb Marmelade Hindbær Øko · Min Købmand265 g26,95 kr101,70 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Bilka420 g32,00 kr76,19 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig390 g34,75 kr89,10 kr/kg
- Dgf Hindbærmarmelade · MENY35,95 kr
- Hindbærmarmelade øko. · Nemlig270 g37,75 kr139,81 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig340 g38,95 kr114,56 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig320 g42,46 kr132,69 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Easis Marmelade Hindbær hos Spar koster 29.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Easis Marmelade Hindbær hos Spar er 28.88 kr og varierer fra 26.95 kr til 29.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Easis Marmelade Hindbær hos Spar i 410 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 90% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Easis Marmelade Hindbær aldrig været markeret som tilbud hos Spar.
Easis Marmelade Hindbær kan købes hos Spar til 30 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 29 alternativer tilgængelige på tværs af 11 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.