Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi192 kcalFedt0,6 gSukker42 gProtein0,6 g
| Energi | 805 kJ / 192 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 44 g |
| - heraf sukkerarter | 42 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 2,9%
- Kulhydrat
- 95,8%
- Protein
- 1,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Hindbær, sukker, vand, geleringsmiddel (pektin), surhedsregulerende middel (citronsyre), konserveringsmiddel (kaliumsorbat). Fremstillet af 45 g hindbær pr 100 g.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Hindbærmarmelade · Bilka270 g26,40 kr97,78 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Føtex270 g26,40 kr97,78 kr/kg
- Dgf Hindbær Marmelade · MENY270 g28,95 kr107,22 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig285 g41,95 kr147,19 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- COOP HINDBÆR MARMELADE 400 G · 365discount400 g12,00 kr30,00 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Bilka340 g14,95 kr43,97 kr/kg
- Bellafonde hindbærmarmelade 340g · Netto340 g14,95 kr43,97 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig400 g15,95 kr39,87 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko. · Nemlig275 g17,38 kr63,20 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko · Netto275 g17,95 kr65,27 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko · Føtex275 g19,95 kr72,55 kr/kg
- MÜHLHÄUSER Hindbærmarmelade · Lidl390 g20,00 kr51,28 kr/kg
- HINDBÆRMARMELADE SKÆLSKØR, FAMILY SIZE · Løvbjerg550 g20,00 kr36,36 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko. Grøn Balance · Wolt Market265 g21,50 kr81,13 kr/kg
- Hindbærmarmelade u. tilsat sukker · Bilka285 g23,95 kr84,04 kr/kg
- Hindbærmarmelade u. tilsat sukker · Føtex285 g25,00 kr87,72 kr/kg
- Hindbærmarmelade p. flaske, Den Gamle Fabrik · Wolt Market390 g25,00 kr64,10 kr/kg
- Gb Marmelade Hindbær Øko · MENY26,95 kr
- Gb Marmelade Hindbær Øko · Min Købmand265 g26,95 kr101,70 kr/kg
- Easis Marmelade Hindbær · MENY285 g29,95 kr105,09 kr/kg
- Easis Marmelade Hindbær · Spar285 g29,95 kr105,09 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Bilka420 g32,00 kr76,19 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig390 g34,75 kr89,10 kr/kg
- Dgf Hindbærmarmelade · MENY35,95 kr
- Hindbærmarmelade øko. · Nemlig270 g37,75 kr139,81 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig340 g38,95 kr114,56 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig320 g42,46 kr132,69 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Bilka600 g47,58 kr79,30 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hindbærmarmelade hos Bilka koster 26.40 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 16. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 565 dage. Gennemsnitsprisen for Hindbærmarmelade hos Bilka er 24.66 kr og varierer fra 14.00 kr til 26.40 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 565 dage har Goma registreret prisdata for Hindbærmarmelade hos Bilka i 536 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Hindbærmarmelade været markeret som tilbud 26 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 7% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 565 dage kan vi se følgende mønstre: Hindbærmarmelade har været på tilbud hos Bilka i juli, august og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 14 dage. Der går typisk 282 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 57 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.