
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi271 kcalFedt0 gSukker66,7 gProtein0,4 g
| Energi | 1.150 kJ / 271 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 67 g |
| - heraf sukkerarter | 66,7 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 99,4%
- Protein
- 0,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Hindbærmarmelade. Sukker, hindbær, geleringsmiddel, frugtpektin (E440), surhedsregulerende middel: Citronsyre (E330). Samlet sukkermængde 65 g. pr. 100 g. Fremstillet af 35 g frugt pr. 100 g.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Hindbærmarmelade · Nemlig340 g38,95 kr114,56 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- COOP HINDBÆR MARMELADE 400 G · 365discount400 g12,00 kr30,00 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Bilka340 g14,95 kr43,97 kr/kg
- Bellafonde hindbærmarmelade 340g · Netto340 g14,95 kr43,97 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig400 g15,95 kr39,87 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko. · Nemlig275 g17,38 kr63,20 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko · Netto275 g17,95 kr65,27 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko · Føtex275 g19,95 kr72,55 kr/kg
- MÜHLHÄUSER Hindbærmarmelade · Lidl390 g20,00 kr51,28 kr/kg
- HINDBÆRMARMELADE SKÆLSKØR, FAMILY SIZE · Løvbjerg550 g20,00 kr36,36 kr/kg
- Hindbærmarmelade øko. Grøn Balance · Wolt Market265 g21,50 kr81,13 kr/kg
- Hindbærmarmelade u. tilsat sukker · Bilka285 g23,95 kr84,04 kr/kg
- Hindbærmarmelade u. tilsat sukker · Føtex285 g25,00 kr87,72 kr/kg
- Hindbærmarmelade p. flaske, Den Gamle Fabrik · Wolt Market390 g25,00 kr64,10 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Bilka270 g26,40 kr97,78 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Føtex270 g26,40 kr97,78 kr/kg
- Gb Marmelade Hindbær Øko · MENY26,95 kr
- Gb Marmelade Hindbær Øko · Min Købmand265 g26,95 kr101,70 kr/kg
- Easis Marmelade Hindbær · MENY285 g29,95 kr105,09 kr/kg
- Easis Marmelade Hindbær · Spar285 g29,95 kr105,09 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Bilka420 g32,00 kr76,19 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig390 g34,75 kr89,10 kr/kg
- Dgf Hindbærmarmelade · MENY35,95 kr
- Hindbærmarmelade øko. · Nemlig270 g37,75 kr139,81 kr/kg
- Hindbærmarmelade · Nemlig320 g42,46 kr132,69 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hindbærmarmelade hos Nemlig koster 38.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 16. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 139 dage. Gennemsnitsprisen for Hindbærmarmelade hos Nemlig er 36.19 kr og varierer fra 22.00 kr til 38.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 139 dage har Goma registreret prisdata for Hindbærmarmelade hos Nemlig i 136 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 136 prisregistreringer har Hindbærmarmelade været markeret som tilbud 21 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 15% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 139 dage kan vi se følgende mønstre: Hindbærmarmelade har været på tilbud hos Nemlig i juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 19 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 12 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.