
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi61 kcalFedt0,5 gSukker9,9 gProtein3,8 g
| Energi | 258 kJ / 61 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,4 g |
| Kulhydrat | 10 g |
| - heraf sukkerarter | 9,9 g |
| Protein | 3,8 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 7,5%
- Kulhydrat
- 67%
- Protein
- 25,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Kakao skummetmælk. Homogeniseret. UHT-behandlet. SKUMMETMÆLK 0,1% (93%), sukker (5%), fedtfattig kakao* (1,3%), emulgator (mono- og diglycerider af fedtsyrer af vegetabilsk oprindelse), stabilisatorer (carrageenan, guargummi). *Rainforest Alliance Certified
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kakaoskummetmælk 0,5% · Nemlig1 l21,79 kr21,79 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- KAKAOMÆLK · REMA 100020 cl3,33 kr16,65 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar200 ml3,40 kr17,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand4,95 kr
- Cocio Delight Uts · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- COCIO DELIGHT 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- COCIO CLASSIC 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Matilde Milkshake Cacao · Spar200 ml9,00 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaoskummetmælk · Min Købmand9,25 kr
- Gestus Kakaomælk · MENY1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- Kakaomælk · Nemlig1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- COOP KAKAO MÆLKEDRIK · 365discount1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- MATILDE KAKAOSKUMMETMÆLK 0,5% · Brugsen1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000250 ml10,09 kr40,36 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Bilka250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Føtex250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · MENY250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · Spar250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kakaoskummetmælk 0,5% hos Nemlig koster 21.79 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 22. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 466 dage. Gennemsnitsprisen for Kakaoskummetmælk 0,5% hos Nemlig er 20.12 kr og varierer fra 14.00 kr til 21.79 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 466 dage har Goma registreret prisdata for Kakaoskummetmælk 0,5% hos Nemlig i 378 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 81% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kakaoskummetmælk 0,5% været markeret som tilbud 86 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 466 dage kan vi se følgende mønstre: Kakaoskummetmælk 0,5% har været på tilbud hos Nemlig i januar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 25 dage mellem hver tilbudsperiode. Kakaoskummetmælk 0,5% er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 4 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.