
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi720 kcalFedt79 gSukker1,3 gProtein1,1 g
| Energi | 2.965 kJ / 720 kcal |
|---|---|
| Fedt | 79 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 6,1 g |
| Kulhydrat | 1,3 g |
| - heraf sukkerarter | 1,3 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 1,1 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 98,7%
- Kulhydrat
- 0,7%
- Protein
- 0,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Rapsolie/-olje 78%, ÆG/EGG¹ og ÆGGEBLOMME/EGGEPLOMME¹ 7,9%, vand/vann, eddike/eddik, sukker, salt, citronsaft-/sitronjuicekonsentrat, aromaer, antioxidant (E385). 'Fra fritgående høns/Fra frittgående høner.
Allergener
Æg
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Hellmanns Real Mayo · Spar400 g20,00 kr50,00 kr/kg
- Hellmann Real Mayonnaise · MENY400 g20,00 kr50,00 kr/kg
- Hellmanns Real Mayo · Min Købmand400 g29,95 kr74,88 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g34,00 kr85,00 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- Real mayonnaise · Nemlig400 g41,95 kr104,88 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK MAYONNAISE 250 G · 365discount250 g10,00 kr40,00 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- SALAT MAYONNAISE FAST FOOD BÄHNCKE · 365discount380 g15,00 kr39,47 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hellmanns Real Mayo hos Spar koster 20.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Hellmanns Real Mayo hos Spar er 36.60 kr og varierer fra 15.00 kr til 45.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Hellmanns Real Mayo hos Spar i 458 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Hellmanns Real Mayo været markeret som tilbud 92 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 25% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Hellmanns Real Mayo har været på tilbud hos Spar i januar, februar, marts, april, juni, juli, august, september og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 23 dage mellem hver tilbudsperiode. Hellmanns Real Mayo er ofte på tilbud (25% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.