
Spar
Carlsberg Denmark
1664 Blanc 5,0% 12X33 Cl
396 cl
Tilbuddet udløber i dag
18,94 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT, HVEDE, glukosesirup, aromatisk karamel, aroma, humleekstrakt, stabilisator: arabisk gummi, appelsinskal og koriander.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- 1664 Blanc 5,0% 12X33 Cl · Spar396 cl75,00 kr18,94 kr/liter
- Blanc · Bilka0.33 l99,00 kr300,00 kr/liter
- Blanc · Føtex0.33 l105,00 kr318,18 kr/liter
- 1664 Blanc 5,0% 12X33 Cl · MENY396 cl105,00 kr26,52 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- 1866 Blanche · Føtex0.44 l7,00 kr15,91 kr/liter
- ROYAL BLANCHE 4,6% · REMA 100033 cl7,14 kr21,64 kr/liter
- Royal Blanche · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Blanche · Føtex0.33 l7,75 kr23,48 kr/liter
- PERLENBACHER Hvedeøl · Lidl500 ml7,95 kr15,90 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Netto0.44 l8,00 kr18,18 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Bilka0.44 l9,00 kr20,45 kr/liter
- 1664 BLANC 33 CL FL 5% · Brugsen33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Blanche · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blanche · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- 1664 5% · REMA 100033 cl14,00 kr42,42 kr/liter
- Blanc · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · Kvickly50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · SuperBrugsen50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Bilka0.5 l15,00 kr30,00 kr/liter
- Blanc · Føtex0.33 l15,00 kr45,45 kr/liter
- WEISSBIER 5,4% · REMA 100050 cl15,41 kr30,82 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Føtex0.5 l16,95 kr33,90 kr/liter
- Paulaner Weissbier (dåse) · Nemlig0.5 l17,95 kr35,90 kr/liter
- WEISSBIER 5,3% · REMA 100050 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Bilka0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- Weissbier Naturtrüb 5,5%, Paulaner · Wolt Market500 ml18,95 kr37,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
1664 Blanc 5,0% 12X33 Cl hos Spar koster typisk 109.95 kr, men er lige nu på tilbud til 75.00 kr, hvilket giver en besparelse på 32%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 8. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 146 dage. Gennemsnitsprisen for 1664 Blanc 5,0% 12X33 Cl hos Spar er 96.91 kr og varierer fra 72.00 kr til 109.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 146 dage har Goma registreret prisdata for 1664 Blanc 5,0% 12X33 Cl hos Spar i 87 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 60% af tiden. Ud af de 87 prisregistreringer har 1664 Blanc 5,0% 12X33 Cl været markeret som tilbud 70 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 80% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 146 dage kan vi se følgende mønstre: 1664 Blanc 5,0% 12X33 Cl har været på tilbud hos Spar i maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 30 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 49 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 10 dage mellem hver tilbudsperiode. 1664 Blanc 5,0% 12X33 Cl er ofte på tilbud (80% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.