
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi164 kJ
| Energi | 164 kJ |
|---|
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT, HVEDEMALT, aroma, humleekstrakt og gær.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Royal Blanche (dåse) · Nemlig1.98 l42,75 kr21,59 kr/liter
- Royal Blanche 4,6% 6-pak · Wolt Market1.98 l46,95 kr23,71 kr/liter
- Royal Blanche 4,6% 6-pk Ds · Spar198 cl48,00 kr24,24 kr/liter
- Royal Blanche 4,6% 6-pk Ds · Min Købmand49,95 kr
- Royal Blanche 4,6% 6-pk Ds · MENY198 cl55,00 kr27,78 kr/liter
- Royal Blanche (dåse) · Nemlig5.94 l88,00 kr14,81 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- 1866 Blanche · Føtex0.44 l7,00 kr15,91 kr/liter
- Royal Blanche · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Blanche · Føtex0.33 l7,75 kr23,48 kr/liter
- PERLENBACHER Hvedeøl · Lidl500 ml7,95 kr15,90 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Netto0.44 l8,00 kr18,18 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Bilka0.44 l9,00 kr20,45 kr/liter
- 1664 BLANC 33 CL FL 5% · Brugsen33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Blanche · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blanche · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blanc · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · Kvickly50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · SuperBrugsen50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Bilka0.5 l15,00 kr30,00 kr/liter
- Blanc · Føtex0.33 l15,00 kr45,45 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Føtex0.5 l16,95 kr33,90 kr/liter
- Paulaner Weissbier (dåse) · Nemlig0.5 l17,95 kr35,90 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Bilka0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- Weissbier Naturtrüb 5,5%, Paulaner · Wolt Market500 ml18,95 kr37,90 kr/liter
- Royal Blanche · Bilka0.5 l19,25 kr38,50 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Føtex0.5 l19,75 kr39,50 kr/liter
- Kronenbourg Blanc 1664 · MENY33 cl19,95 kr60,45 kr/liter
- Benediktiner Weissbier · MENY50 cl19,95 kr39,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Royal Blanche 4,6% 6-pk Ds hos Spar koster 48.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Royal Blanche 4,6% 6-pk Ds hos Spar er 45.41 kr og varierer fra 25.00 kr til 49.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Royal Blanche 4,6% 6-pk Ds hos Spar i 345 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 76% af tiden. Ud af de 345 prisregistreringer har Royal Blanche 4,6% 6-pk Ds været markeret som tilbud 24 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 7% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Royal Blanche 4,6% 6-pk Ds har været på tilbud hos Spar i marts, august, september og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 73 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 189 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.