
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi28 kcalFedt0,5 gSukker3,5 gProtein0,5 g
| Energi | 119 kJ / 28 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 6,2 g |
| - heraf sukkerarter | 3,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 14,4%
- Kulhydrat
- 79,2%
- Protein
- 6,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, HVEDEmalt , BYGmalt , RUGmalt , humle
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- India Pale Ale alkoholfri · Netto0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- IPA ALKOHOLFRI 0,5% · REMA 100050 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Skovlyst Ipa 0,5% · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Implosion alkoholfri · Netto0.33 l10,00 kr30,30 kr/liter
- India Pale Ale alkoholfri · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- SKOVLYST INDIA PALE ALE 50 CL FL 0,5% · Kvickly50 cl12,00 kr24,00 kr/liter
- ISH EVERYDAY ATHLETE'S ALE 33 CL FL 0,5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- SKOVLYST INDIA PALE ALE 50 CL FL 0,5% · SuperBrugsen50 cl12,00 kr24,00 kr/liter
- ISH EVERYDAY ATHLETE'S ALE 33 CL FL 0,5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Bilka0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Føtex0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- Humle alkoholfri 0,5% · Netto0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- India pale ale (0,5%) · Nemlig0.5 l14,00 kr28,00 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Bilka0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Føtex0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- IPA 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- INDIA PALE ALE 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- India Pale Ale alkoholfri · Føtex0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- ANARKIST HAZY IPA 44 CL DS 0,4% · Kvickly44 cl18,00 kr40,91 kr/liter
- India Pale Ale (0,5%) · Nemlig0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- ANARKIST HAZY IPA 44 CL DS 0,4% · SuperBrugsen44 cl18,00 kr40,91 kr/liter
- Hazy IPA · Netto0.44 l20,00 kr45,45 kr/liter
- Alkoholfri IPA 0,5% · Bilka0.5 l20,75 kr41,50 kr/liter
- Alkoholfri IPA 0,5% · Føtex0.5 l21,95 kr43,90 kr/liter
- Hazy IPA · Bilka0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
- Lil' Demon IPA alkoholfri 0,5% · Bilka0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
- Hazy IPA · Føtex0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
IPA ALKOHOLFRI 0,5% hos REMA 1000 koster 14.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 24. januar 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 250 dage. Gennemsnitsprisen for IPA ALKOHOLFRI 0,5% hos REMA 1000 er 13.97 kr og varierer fra 12.00 kr til 16.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 250 dage har Goma registreret prisdata for IPA ALKOHOLFRI 0,5% hos REMA 1000 i 251 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 251 prisregistreringer har IPA ALKOHOLFRI 0,5% været markeret som tilbud 6 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 250 dage kan vi se følgende mønstre: IPA ALKOHOLFRI 0,5% har været på tilbud hos REMA 1000 i maj og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 3 dage. Der går typisk 99 dage mellem hver tilbudsperiode. IPA ALKOHOLFRI 0,5% er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 26 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.