Netto
Løgismose
Humle alkoholfri 0,5%
0.33 l
42,27 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi52 kcalFedt0,5 gSukker0,5 gProtein1 g
| Energi | 217 kJ / 52 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 7 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 12,3%
- Kulhydrat
- 76,7%
- Protein
- 11%
IngredienserVis mereVis mindre
vand, BYGMALT, HAVREMALT, HVEDEMALT, humle, gær
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Humle alkoholfri 0,5% · Netto0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- India Pale Ale alkoholfri · Netto0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Netto0.33 l10,00 kr30,30 kr/liter
- India Pale Ale alkoholfri · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- SKOVLYST INDIA PALE ALE 50 CL FL 0,5% · Kvickly50 cl12,00 kr24,00 kr/liter
- ISH EVERYDAY ATHLETE'S ALE 33 CL FL 0,5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- SKOVLYST INDIA PALE ALE 50 CL FL 0,5% · SuperBrugsen50 cl12,00 kr24,00 kr/liter
- ISH EVERYDAY ATHLETE'S ALE 33 CL FL 0,5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Bilka0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Føtex0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- IPA ALKOHOLFRI 0,5% · REMA 100050 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- India pale ale (0,5%) · Nemlig0.5 l14,00 kr28,00 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Bilka0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Føtex0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- IPA 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- INDIA PALE ALE 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- India Pale Ale alkoholfri · Føtex0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- ANARKIST HAZY IPA 44 CL DS 0,4% · Kvickly44 cl18,00 kr40,91 kr/liter
- India Pale Ale (0,5%) · Nemlig0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- ANARKIST HAZY IPA 44 CL DS 0,4% · SuperBrugsen44 cl18,00 kr40,91 kr/liter
- Hazy IPA · Netto0.44 l20,00 kr45,45 kr/liter
- Alkoholfri IPA 0,5% · Bilka0.5 l20,75 kr41,50 kr/liter
- Alkoholfri IPA 0,5% · Føtex0.5 l21,95 kr43,90 kr/liter
- Skovlyst Ipa 0,5% · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
- Hazy IPA · Bilka0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Humle alkoholfri 0,5% hos Netto koster 13.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 515 dage. Gennemsnitsprisen for Humle alkoholfri 0,5% hos Netto er 14.39 kr og varierer fra 9.00 kr til 14.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 515 dage har Goma registreret prisdata for Humle alkoholfri 0,5% hos Netto i 438 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 85% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Humle alkoholfri 0,5% været markeret som tilbud 42 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 12% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 515 dage kan vi se følgende mønstre: Humle alkoholfri 0,5% har været på tilbud hos Netto i marts, maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 64 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 6 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.